Komentāri / Autoratlīdzības aplikšana ar nodokli vājinās žurnālistiku
 

10 komentāri

JJautājiens
Vai tad žurnālistiku iespējams vājināt vēl vairāk?
14.augusts 2013, 22:46 Atbildēt
VValdiņš
Genocīds pret t.s brīvajiem žurnālisties sācies jau 2007. gadā, kad MK pieņēma vājprātīgu lēmumu, ka, tiklīdz bruto ienākumi (tie, kas "uz papīra", pirms ienākuma nodokļa nomaksas) par intelektuālo īpašumu sasniedz Ls 200 mēnesī, jāmaksā sociālais nodoklis, kas bija lielāks par 64 latiem (no 2013. gada - vairāk nekā Ls 63).
Ierasts, ka ienākuma nodokli automātiski nomaksā "intelektuālā īpašuma" (raksta, fotogrāfiju) pircējs (izdevniecība). Gala rezultātā žurnālistam, ja vien viņš nav totāls darbaholiķis un redaktoru mīlulis (nu normāli nav iespējams brīvajam žurnālistam sapelnīt entos simtus, jo preses izdevumi vispirmām kārtām nodarbina štata darbiniekius!), mēnesī jāiztiek ar Ls ~ 97.
To uzzināju, kas saņēmu no VID draudu vēstuli par nenomaksātiem nodokļiem. Jo, redz, kādā pagājušā gada mēnesī man esot bijuši ienākumi, kas pārsniedz Ls 200 robežu. Jā, izrādījās, ka pa visiem maniem četriem izdevumiem kopā "uz papīra" bijuši 211 lati... Protams, man par šādu summu nebija ne jausmas, jo bankas kontā ienācās summas jau pēc ienākuma nodokļa atstaitīšanas...
Kā lai izdzīvo ar šādu nodokļu slogu???
14.augusts 2013, 23:40 Atbildēt
UUn vēl
Varbūt vajag sameklēt darbu un strādāt? Kas tad tevi uztur, ja mēnesī pelni 211 latus?
15.augusts 2013, 1:31 Atbildēt
?????
Vai tad uz to jau līdz šim avīzes nav ietaupījušas (štata darbiniekiem maksājot kaut kādu tur mistisku autoratlīdzību, vismaz daļēji). Sak, kāpēc mums maksāt algu un sociālo, ja var maksāt autoratlīdzības. Tikai kas, piemēram, notiek gadījumos, ja darbinieks (žurnālists) iet dekrēta atvaļinājumā, pensijā vai saslimst uz ilgāku laiku?
15.augusts 2013, 0:25 Atbildēt
TTātad...
...kas notiek gadījumos, ja darbinieks (žurnālists) iet dekrēta atvaļinājumā, pensijā vai saslimst uz ilgāku laiku?
15.augusts 2013, 1:32 Atbildēt
aaaa
Kas notiek? Dzīvo no zila gaisa.
15.augusts 2013, 6:51 Atbildēt
RRudis
Cietīs tikai žurnālisti, jo no tā, ka FM liks maksāt nodokļus, kopējais naudas apjoms medijā nepieaugs. Tātad, žurnālists vienkārši " uz rokas" saņems mazāk.Ja ;sobrīd vismaz to IIN nomaksā, tad pēc šī likuma visu maksās ķepā un valstij vispār nekāds nodoklis neienāks.
15.augusts 2013, 2:26 Atbildēt
II.V.
Es, savā vienkāršībā, biju domājis, ka nodokli no ieņēmumiem visiem jāmaksā, bet izrādās, ka ir izredzētie. Un tad viņi vel runā par diskrimināciju! Interesanti vai vesti žurnalisti arī mirst badā? Tādu ko viņi raksta var tikai pēdējā bada fāzē sarakstīt. Tiem vajag puzdienas pavelti organizēt.
15.augusts 2013, 7:36 Atbildēt
uumka
Tas skars ļoti daudzus, tai skaitā māksliniekus, fotogrāfus, mūziķus uc. radošo industriju pārstāvjus. Cietīs daudzi, ari tie, kas šobrīd nes Latvijas vārdu pasaulē. Zīmīgi, ka autoratlīdzībās netika ierēķināti attaisnojamie izdevumi - ierēdņi domāja, ka viss ir peļņa. Šis būs sitiens visām radošajām industrijām zem jostas vietas - tas būs nokdauns... Bet ko darīt, ja valsti vada muļķi?
15.augusts 2013, 10:36 Atbildēt
ggatis
Te parādās problēma ar radošajām personām,kas bija Arno Jundzes rakstā kad radošajiem ir nonodrošinātas veumdienas.Jāmaksā soiālais nodoklis un tad nebūs veumdienās jāžēlojās par nabadzīgām vecumdienām.
15.augusts 2013, 17:03 Atbildēt