Šogad jaunākajam svētceļotājam ir vien divi mēneši, bet vecākajam - 87 gadi, aģentūrai LETA pastāstīja Aglonas bazilikas Informācijas centra pārstāve Ruta Giluče.
Viņa norāda, ka ir arī sešus mēnešus, gadu veci bērniņi, kurus vecāki veduši ratiņos. Vecākais svētceļotājs ceļu uz Aglonu mērojis no Balviem. Giluče norāda, ka ir arī vēl 83, 80 un 70 gadus veci svētceļotāji un kājām nākuši samērā daudz vecāka gadagājuma cilvēku.
Šodien notiek dienas Svētā Mise jaunatnei un svētceļniekiem, kurā grupas prezentē sevi. Jau tagad zināms, ka ieradušās vairāk nekā 30 svētceļotāju grupas, taču visas vēl nav reģistrējušās. Giluče pieļauj, ka kādas grupas ir ieradušās uz misi, bet vēl nav paspējušas piereģistrēties.
Taujāta par cilvēku skaitu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā, viņa atzīst, ka cilvēku ir daudz un to skaits ir rēķināms tūkstošos.
Svētceļotāju grupas ir ieradušās no visas Latvijas - Ludzas, Rēzeknes, Baltinavas, Kokneses, Aizkraukles, Gulbenes, Pļaviņām, Daugavpils, Viļāniem, Madonas, Jelgavas, Liepājas un citām vietām.
Aglonas bazilika Informācijas centra pārstāve atklāj, ka vistālāko distanci jeb 600 kilometrus (km) veikusi 25 svētceļotāju grupa no Kolkas, kura ceļu pievarējusi, braucot ar velosipēdiem. Tikmēr no Rīgas Franciska draudzes grupa mērojusi kājām 303 km, svētceļotāji no Jūrmalas -275 km, bet no Valmieras 249 km.
Aglonā ir ieradušies arī priesteri no Vācijas, Krievijas, Lietuvas, Itālijas, Polijas un vēl citām valstīm.
Vaicāta par to, vai svētceļotājiem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība, Giluče pastāstīja, ka nopietnas traumas nav bijušas un pārsvarā mediķu palīdzība lūgta, jo ir sīkas traumas - noberztas kājas, potīšu mežģījumi, kukaiņu kodumi.
LETA jau ziņoja, ka Aglonā no 11.augusta līdz 15.augustam norisinās Aglonas Dievmātes svētku pasākumi.
Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā, svētceļnieku Svētajā Misē vairāk nekā 30 svētceļnieku grupas vispirms iepazīstināja ar sevi un viena otrai priecīgi uzgavilēja.
Madonas draudzes grupā gāja Zane un Rūdolfs, kam šis ceļā pavadītais laiks bija medusmēnesis. Savukārt Jelgavas katedrāles grupa stāstīja, ka viņiem vienu dienu pievienojās bīskaps Edvards Pavlovskis, kurš nesa grupas krustu. Savukārt septiņus mēnešus vecs svētceļnieks no Rīgas Sv.Franciska draudzes grupas ceļā atradis krustvecākus, bet Rīgas Sv.Marijas Magdalēnas draudzes grupā šorīt kristības svinēja visjaunākā šī gada svētceļniece - divus mēnešus vecā Elza.
Savukārt no Barkavas gāja 30 cilvēku gandarītāju grupa, kura apmēram 100 kilometrus nesa visu ceļam nepieciešamo uz saviem pleciem. Divām svētceļnieku grupām bija pievienojušies jaunieši no ieslodzījumu vietām. Katrai no grupām bija kāds savs īpašs stāsts.
Tā kā šogad grupas cilvēku skaita ziņā bija mazākas, līdz ar to vieglāk bija veidot draudzīgas, ģimeniskas attiecības, atzina Daugavpils Jēzus sirds draudzes prāvests Andris Ševels. Priesteris bija novērojis, ka uz Aglonu kādu ceļa gabalu gāja arī atsevišķas ģimenes. "Redzēju, ka iet pa ceļu divi bērni, mamma un pa priekšu tētis, kas nes krustu," teica priesteris. Arī citi aptaujātie priesteri un svētceļnieki bija ievērojuši, ka šogad uz Aglonu bija devušas daudzas ģimenes ar maziem bērniem.
Uzrunājot sapulcējušos svētceļniekus, apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Luidži Bonaci teica, ka Jēzus ir ceļš, patiesība un dzīvība. "Arī svētceļojumā visi iet uz mērķi. Bet kā iet to ceļu, kas ir Jēzus?", atbildot uz šo jautājumu, nuncijs teica, ka "ir jāmācās paļauties uz Dievu un dzīvot iekšējā mierā, neuztraucoties par to, kas notiks rīt. Un otrs - mācīties piedot, jo Jēzus pats piedeva un aicināja piedot arī citus. Tās ir divas īpašības, kas raksturo Kristus iekšējo dzīvi un vienotību ar Dievu Tēvu. Tas mums ir jācenšas atdarināt".
Tāpat Bonaci, atsaucoties uz svētā Jeronīma vārdiem "Kas nepazīst Evaņģēliju, tas nepazīst Kristu", aicināja svētceļniekus lasīt Svētos Rakstus. Pazīt Kristu nozīmē sekot viņam konkrētā veidā, piemēram, mācoties no viņa dzīvot sirsnībā, paļaujoties uz Dievu Tēvu un īstenojot piedošanas garu.
Pēc dievkalpojuma svētceļnieki devās pusdienās uz savām nakšņošanas vietām, bet pēc tam klausīsies dažādas izglītojošas lekcijas, dosies pie grēksūdzes, lūgsies pie Aglonas Dievmātes brīnumainās svētbildes, klausīsies konkursa "Dziedu Dievmātei X" laureātu koncertu un vakarā plkst. 22 pulcēsies uz Tautas Krustaceļu kopā ar pārējiem svētceļniekiem, kas Aglonā ieradīsies šovakar.