Latvijā radīts seriāls ar Latvijā radītu mūziku

© Publicitātes foto: Ģirts RAĢELIS

Piektdien, 21. septembrī, kanālā YouTube sāks demonstrēt Latvijas Televīzijas veidoto jauniešu seriālu 16+.

Seriāls ir stāsts par pieaugšanu šodienas pasaulē, stāsta centrā ir seši vidusskolēni, kuri tiek ierauti pašu izraisītu notikumu ķēdē.

Viņi draudzējas, iemīlas, kļūdās, labojas un dzīvo tādā pasaulē, kādu to radījušas iepriekšējās paaudzes - tikai pēc saviem noteikumiem. Četru draugu kompānija - Māra, Mārtiņš, Edgars un Pauls - mācās vienā klasē. Sākoties jaunajam mācību gadam, klasei pievienojas divas meitenes - Laura un Amanda, kuru ierašanās un attieksme sašķoba it kā stabilo draudzību. Sākas notikumu virkne, kurā tiek ierauti visi, un ir skaidrs, ka neviens no jauniešiem bez draugu palīdzības pats no tās viegli ārā netiks. Jaunajā seriālā galvenās lomas atveido jaunieši bez iepriekšējas pieredzes aktiera darbā - Grieta Sipeniece, Aleksis Vilciņš, Augusts Barkovskis, Helēna Kuple, Kristaps Brēmers un Annija Ūsīte. Ar aktieriem strādāja režisors Uldis Cipsts, kurš iepriekš Latvijas Televīzijā veidojis seriālu Savējie, īstenojis citus TV seriālu projektus Latvijā, kā arī darbojies Krievijas seriālu tirgū. Scenārija autori Osvalds Zebris un Artis Dobrovoļskis. Seriāla mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 13 līdz 17 gadiem. Seriāla mūzikas celiņā izmantota tikai un vienīgi Latvijā radīta mūzika. Jaunā seriāla galvenā platforma būs YouTube, bet informācija par to atrodama arī Instagram (tostarp arī IGTV) un Facebook. Plānots, ka seriāls rudenī tiks pārraidīts arī LTV7 ēterā.

Kultūra

2024. gada novembrī noslēdzies pirmais posms reģistrācijai Svētkiem. Balstoties uz reģistrācijas sistēmas datiem, kas apkopoti 2024. gada 1. novembrī, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas 20774 tautas deju dejotāji, 12426 kordziedātāji, 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti. Svētkiem gatavojas arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Svarīgākais