Vērts apmeklēt: Mariss Jansons koncertē Rīgā
 
IZCILAIS, pasaules slavu guvušais latviešu diriģents Mariss Jansons, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, uzstājoties cikla Dzimuši Latvijā ietvaros, atskaņos Sergeja Prokofjeva 1. vijoļkoncertu, Džoakīno Rosīni uvertīru operai Vilhelms Tells, Riharda Štrausa simfonisko poēmu Dons Žuans un Morisa Ravela Valsi ©F64

Svētdien, 13. maijā, LNO koncertēs Mariss Jansons un Bavārijas Radio simfoniskais orķestris. Koncerts notiks Latvijas valsts simtgadei veltītā cikla Dzimuši Latvijā ietvaros. Koncerta tiešraide – Latvijas Radio 3 Klasika pulksten 19, bet tā ieraksts tiks demonstrēts LTV 1 pulksten 21.35.

Izcilais, pasaules slavu guvušais latviešu diriģents Mariss Jansons, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris (Das Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks) un vācu vijolnieks Franks Peters Cimmermans (Frank Peter Zimmerman) atskaņos Sergeja Prokofjeva 1. vijoļkoncertu, Džoakīno Rosīni uvertīru operai Vilhelms Tells, Riharda Štrausa simfonisko poēmu Dons Žuans un Morisa Ravela Valsi. Koncerta rīkotāji uzsver, ka latviešu diriģents Mariss Jansons savu apbrīnojamo talantu pierādījis, strādājot ar augstākā līmeņa orķestriem, un nesis Latvijas vārdu visā pasaulē. Kopš 2003. gada Mariss Jansons ir Bavārijas Radio simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Maestro bijis Oslo Filharmoniskā orķestra, Pitsburgas simfoniskā orķestra, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra galvenais diriģents un Londonas Filharmoniskā orķestra galvenais viesdiriģents. Mariss Jansons regulāri sadarbojas gan ar Berlīnes, gan arī Vīnes filharmoniķiem. Par savu izcilo darbu viņš ir saņēmis vairākus starptautiskus apbalvojumus - Austrijas valsts apbalvojumu Goda krustu par nopelniem mākslā un zinātnē, Norvēģijas valsts Komandiera Zvaigznes ordeni, Londonas Karaliskās filharmonijas Gada diriģenta titulu u.c. 2006. gadā diriģentam tika pasniegts arī augstākais Latvijas valsts apbalvojums - Triju Zvaigžņu ordenis. Mariss Jansons ir vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts, tostarp 2015. gada martā šo augstāko Latvijas valsts apbalvojumu mūzikā saņēmis par mūža ieguldījumu. 2017. gada novembrī diriģentam tika piešķirts viens no augstākajiem pagodinājumiem pasaulē - Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības zelta medaļa, bet 2018. gada janvārī Berlīnes filharmoniķi, pateicībā un cieņā par ilggadējo sadarbību, iecēla Marisu Jansonu par savu goda biedru. Šogad mūziķis saņēmis arī Dānijas augstāko apbalvojumu mūzikā - Leonijas Zonnigas balvu.

Franks Peters Cimmermans tiek dēvēts par vienu no izcilākajiem savas paaudzes vijolniekiem. Viņš regulāri saspēlējas ar pasaules ievērojamākajiem orķestriem, tostarp ar Berlīnes filharmoniķiem, Vīnes filharmoniķiem, kā arī Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri, visiem Londonas orķestriem un arīdzan vadošajiem Amerikas orķestriem. Cimmermans ir arī biežs viesis nozīmīgākajos mūzikas festivālos, tostarp Zalcburgas, Edinburgas un Lucernas forumos. Bavārijas Radio simfoniskais orķestris (BRSO), kas dibināts 1949. gadā, dažādās kritiķu aptaujās regulāri tiek atzīts par vienu no desmit labākajiem orķestriem pasaulē. Orķestra neparasti plašo repertuāru un programmas daudzveidību nodrošinājuši gan galvenie diriģenti, gan visu mūziķu neparastās spējas. Paralēli aktīvajai koncertdzīvei Minhenē un citās Vācijas pilsētās, BRSO viesojies teju visās Eiropas valstīs, devies koncertturnejās pa Āziju, Ziemeļameriku un Dienvidameriku. Bavārijas Radio simfoniskais orķestris Marisa Jansona vadībā ir saņēmis prestižo mūzikas balvu Grammy par Labāko orķestra uzstāšanos un Labāko klasikas albumu.

Koncertcikls Dzimuši Latvijā ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertcikla ietvaros Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs.