Līdz 30. aprīlim vēl var pieteikties dziesmu un deju svētku brīvprātīgā darbam
 
©F64

Vasarā gaidāmo dziesmu un deju svētku norises nodrošināšanai līdz 30. aprīlim aicina pieteikties brīvprātīgos.  Svētku laikā plānots nodarbināt vairāk nekā 1000 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās.

Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskos procesos svētku nedēļas laikā.

«Neviens nozīmīgs un vērienīgs pasākums mūsdienās vairs nav iedomājams bez brīvprātīgo darba. Kā liecina mūsu pieredze, brīvprātīgo darbam piesakās motivēti un dziesmu svētku tradīciju cienoši cilvēki, kuriem ir būtiski ar savu darbu veidot svētkus un palīdzēt darbos - sākot ar ūdens izdalīšanu dalībniekiem, beidzot ar vietu ierādīšanu un darbošanos infocentros. Brīvprātīgo darbs ir tikpat svarīgs kā jebkura svētkos iesaistītā - diriģenta, tehniskā personāla, dalībnieka - veikums, lai svētki veiksmīgi izdotos,» akcentē XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

«Brīvprātīgo kustība Latvijā aug, turklāt arvien vairāk šajā darbā iesaistās cilvēki brieduma gados un seniori. Vēlos kopumā uzteikt brīvprātīgo kustību, tā ir iespēja īstenot savus sapņus, gūt patiesu gandarījumu un darīt to, kas sirdij tuvs, jo ne vienmēr ikdienas naudas pelnīšanas darbs sakrīt ar cilvēka interesēm un vēlmēm,» uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Pieteikties dziesmu un deju svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu interneta platformā brivpratigie.lv. Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt gatavam veltīt vismaz 20 stundas brīvprātīgā darba veikšanai, kas pakārtotas svētku rīkotāju sastādītajam grafikam. Tiek aicinātas pieteikties personas vecumā no 16 gadiem (personām no 16 līdz 18 gadiem būs nepieciešama vecāku atļauja) ar labām latviešu valodas zināšanām, (atsevišķiem papildu darbiem - arī ar angļu, krievu un citu svešvalodu zināšanām).

Katram brīvprātīgajam svētkos tiks nodrošināta ēdināšana, ja darbs tiks veikts ilgāk nekā 4-5 stundas. Būs nodrošināta iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu, tiks izsniegta svētku ID karte un darba atribūtika.

Dziesmu un deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.