Kredīti internetā – kā izvēlēties drošu naudas aizdevumu?

© Publicitātes foto

Neplānoti izdevumi, sadzīves tehnikas iegāde vai citi neatliekami pirkumi var radīt nepieciešamību pēc aizdevuma. Naudas aizdevums sniedz iespēju saņemt nepieciešamos naudas līdzekļus savu vajadzību un vēlmju īstenošanai. Mūsdienās ir vairāki aizdevēji, kas piedāvā kredītus internetā, tomēr, lai izvairītos no finanšu problēmām nākotnē, ir svarīgi zināt, kā izvēlēties drošu un izdevīgu aizdevumu. Šajā rakstā uzzini, kā izvēlēties drošu naudas aizdevumu internetā! Izvairies no krāpniekiem un atrodi uzticamu aizdevēju.

Kas ir naudas aizdevums?

Naudas aizdevums ir viens no populārākajiem aizdevuma veidiem, kas ļauj saņemt nepieciešamos finanšu līdzekļus dažādām vajadzībām - gan plānotiem izdevumiem, gan situācijās, kad tēriņi nav plānoti. Tas var palīdzēt segt ārkārtas situācijas, piemēram, medicīnas izdevumus vai automašīnas remontu, kā arī īstenot lielākus pirkumus vai ceļojumus. Vienkāršiem vārdiem sakot, naudas kredīts nozīmē, ka cilvēks no aizdevēja saņem noteiktu summu, ko jāatmaksā saskaņā ar līguma nosacījumiem - parasti pa daļām jeb ikmēneša maksājumos, pievienojot arī procentus par naudas aizdevumu. Procentu likme un atmaksas termiņš var atšķirties atkarībā no aizdevēja, aizņēmēja finansiālās situācijas un aizdevuma summas.

Tomēr, pirms aizņemšanās ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas un pārliecināties, ka kredīts būs ērti atmaksājams. Atbildīga aizņemšanās palīdz izvairīties no finanšu grūtībām un nodrošina, ka kredīts kļūst par noderīgu palīgu, nevis papildu slogu.

Kā izvēlēties drošu naudas aizdevumu?

Publicitātes foto

Diemžēl mūsdienās ir gana daudz dažādu krāpnieku un ļaundaru, kas, uzdodoties par kādu banku vai citu oficiālu iestādi, no cilvēkiem izkrāpj gana lielas naudas summas. Tieši tāpēc ir jābūt uzmanīgam un ne tikai jāizvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu, bet arī jāizvērtē, kam tiek sniegti personas dati un kas ar tiem rīkosies tālāk. Izvērtējot kredītus internetā, iesakām pievērst uzmanību šiem faktoriem, lai izvēlētos drošu aizdevēju:

1) Aizdevēja reputācija. Pirms kredīta noformēšanas vienmēr pārbaudi, vai izvēlētais aizdevējs ir licencēts un darbojas saskaņā ar Latvijas likumiem. Uzticami aizdevēji nodrošina skaidrus un pārskatāmus nosacījumus, kā arī ievēro atbildīgas kreditēšanas principus. Izvairies no aizdevējiem, kas sola “ātru naudu vai kredītu bez pārbaudes” - tie var būt negodprātīgi pakalpojumu sniedzēji. Kā arī noteikti pārbaudi, vai izvēlētajam aizdevējam ir reprezentabli sociālo mediju profili. Pārliecinies, ka saturs ir autentisks, bez kļūdām un nav veidots tikai tāpēc, lai pievilinātu pēc iespējas vairāk cilvēku.

2) Skaidri nosacījumi bez slēptām izmaksām. Pirms ņem kredītus internetā un izvēlies savu naudas aizdevumu, rūpīgi iepazīsties ar visām iespējamām izmaksām un pārliecinies, ka saproti, par ko tieši būs jāmaksā. Diemžēl krāpnieki cenšas maldināt cilvēkus, pieprasot dažādas slēptas komisijas maksas vēl pirms aizdevuma izsniegšanas. Tomēr ņem vērā, ka uzticami aizdevēji šādu maksājumu neiekasē pirms aizdevuma piešķiršanas! Ja Tev lūdz pārskaitīt naudu pirms aizdevuma saņemšanas, tad tas ir nopietns brīdinājuma signāls, ka vari kļūt par krāpšanas upuri.

3) Skaidri un likumam atbilstoši līguma nosacījumi. Pirms paraksti līgumu, noteikti to rūpīgi izlasi un pārliecinies, ka visi tā nosacījumi ir skaidri un godīgi. Krāpnieki nereti slēpj neizdevīgus punktus, kuriem cilvēki vieglprātīgi piekrīt, vēlāk nonākot finansiālās grūtībās. Kad līgums ir parakstīts, tas kļūst saistošs! Pat ja nosacījumi ir neizdevīgi, Tev tie būs jāievēro. Tāpēc vienmēr pārbaudi aizdevēja uzticamību un nepieņem steidzīgus lēmumus! Atbildīgs un drošs aizdevējs savā mājaslapā arī ir ievietojis kredīta kalkulatoru, lai vari uzskatāmi redzēt principu, kā veidojas naudas atmaksas summa.

4) Uzmanies no krāpniekiem! Krāpnieki nesnauž, tāpēc vienmēr pārliecinies par savu datu drošību un neuzķeries uz ļaundaru meliem.

Publicitātes foto

Vienmēr ievēro galvenos kiberdrošības nosacījumus:

  • Esi piesardzīgs ar negaidītiem zvaniem. Krāpnieki var maskēties aiz citu cilvēku vai iestāžu telefona numuriem, tāpēc neuzticies visiem zvanītājam un vienmēr pārbaudi informāciju.

  • Izmanto drošas paroles. Izvēlies garas un unikālas paroles katram pakalpojumam vai sociālo mediju kontam, kā arī iespēju robežās iestati divu faktoru autentifikāciju.

  • Sargā savu bankas kontu. Nekad nedalies ar saviem bankas piekļuves datiem, pat ja kāds uzdodas par bankas vai policijas darbinieku. Krāpnieki bieži mēģina iebiedēt, stāstot par aizdomīgām darbībām Tavā kontā, taču uzticami dienesti nekad nelūgs Tev nodot piekļuvi bankas kontam.


5) Esi piesardzīgs, kļūstot par galvotāju.
Ja Tev kāds tuvs cilvēks ir nolēmis ņemt naudas aizdevumu vai jebkuru citu aizdevumu un lūdz Tev kļūt par galvotāju, tad rūpīgi izvērtē šo lēmumu. Pat ja cilvēks ir pazīstams, tas nenozīmē, ka viņš būs atbildīgs par savām finanšu saistībām. Ja šis cilvēks tomēr nepildīs savas saistības, tieši Tev būs pienākums segt viņa parādu. Tāpēc pārliecinies, ka šī persona ir finansiāli stabila un spējīga atmaksāt aizdevumu.

Aizdevums var būt noderīgs finanšu instruments, taču tas jāizmanto atbildīgi. Gudra un pārdomāta izvēle palīdzēs izvairīties no liekiem izdevumiem un saglabāt stabilu finansiālo situāciju!

Kā rīkoties, ja Tev šķiet, ka esi apkrāpts?

Ja Tev ir aizdomas, ka Tavā vārdā cita persona ir noformējusi kredītu vai ka esi iesaistīts negodīgā finanšu darījumā, nekavējoties ziņo atbildīgajām iestādēm:

  • Valsts policija: Ja esi cietis no finanšu krāpniecības, ziņo Valsts policijai.

  • Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC): Ja krāpniecībā iesaistīts nelicencēts aizdevējs vai ir noticis patērētāju tiesību pārkāpums, vari ziņot PTAC, kas var palīdzēt risināt situāciju un brīdināt citus.

  • Sava banka vai maksājumu pakalpojumu sniedzējs: Ja krāpnieki ir izmantojuši Tavu bankas kontu vai maksājumu karti, nekavējoties sazinies ar savu banku, lai bloķētu darījumus un mēģinātu atgūt zaudēto naudu.

  • CERT.LV: Ja esi saņēmis aizdomīgus e-pastus, zvanus vai ziņojumus, kas var būt saistīti ar kiberkrāpniecību, ziņo CERT.LV, lai novērstu turpmākus uzbrukumus.

Noteikti saglabā visus pierādījumus - e-pastus, ziņas, maksājumu apstiprinājumus un citus datus, kas var palīdzēt iestādēm izmeklēt lietu un aizsargāt citus no līdzīgām situācijām. Jo ātrāk rīkosies un ziņosi par krāpšanu, jo lielāka iespēja novērst finansiālos zaudējumus un panākt, lai krāpnieki tiek sodīti!

Naudas aizdevumi var būt noderīgs finanšu instruments, taču to izmantošana prasa atbildīgu pieeju. Vienmēr izvērtē savas iespējas un izvēlies uzticamu aizdevēju, lai izvairītos no nevajadzīgām finansiālām problēmām. Atceries - aizņemies tikai tad, ja esi pārliecināts, ka varēsi kredītu atmaksāt savlaicīgi!

Komercziņas

Aizvadītajā piektdienā notika ikgadējās karjeras izglītības programmas “Ēnu diena” aktivitātes, kuru ietvaros BENU Aptieka uzņēma skolēnus, lai sniegtu iespēju ieskatīties farmaceita profesijā, darba ikdienā un specifikā, kā arī iepazīstinātu, kā notiek zāļu izgatavošanas process aptiekas laboratorijā. Skolēnu lielā interese par farmāciju apliecināja to, cik nozīmīga ir farmaceita loma gan šobrīd, gan nākotnes skatījumā.

Svarīgākais