Pirmdiena, 11.decembris

redeem Valdemārs, Valdis, Voldemārs

arrow_right_alt Komercziņas

Kafijas automāti mājās: pogu, portafiltru vai kapsulu?

© Unsplash

Aizvien pieaugošā dzīves tempa dēļ mēs esam spiesti meklēt risinājumus, kā ietaupīt laiku, pat veicot ikdienas pienākumus. Nav nekāds pārsteigums, ka daudzi kafijas baudītāji pāriet no tradicionāli gatavotas kafijas uz kafijas automātu un tā priekšrocībām. Izmantojot piemērotu ierīci, jūs varat ne tikai pagarināt profesionāli pagatavota dzēriena baudu, bet arī sajusties kā īstam baristam mājās.

Izanalizēsim padziļināti - kādi kafijas automāti vislabāk atbildīs jūsu vajadzībām un kādiem kritērijiem sekot, meklējot sev vispiemērotāko.

Laika taupīšanai - automātiskie kafijas automāti

Kafijas automāta izvēle ir atkarīga no katra cilvēka personīgajām vajadzībām un ieradumiem. Tāpēc pirms iegādes apsveriet, cik daudz laika varat veltīt ne tikai kafijas pauzei, bet arī pašam pagatavošanas procesam un ierīces apkopei. Mūsdienās kafijas automāti izceļas ne tikai ar stilīgu dizainu, bet arī ar maksimālu funkcionalitāti.

Viens no iecienītākajiem un biežāk izvēlētajiem kafijas automātiem lietošanai mājās ir automātiskais kafijas automāts. Iespēja katru dienu uzreiz baudīt svaigu, perfekti pagatavotu kafiju, iespējams, ir lielākais šāda veida ierīces ieguvums. Zemāk ir apkopotas dažas būtiskākās automātisko kafijas automātu īpašības:

  • Katrai kafijas tasītei kafijas pupiņas tiek maltas atsevišķi. Tas palīdz nodrošināt dzēriena svaigumu un aromātu. Īpaši svarīgi tiem, kam patīk espresso vai melnā kafija.

  • Iespējams izvēlēties sev vēlamo kafijas pupiņu malšanas līmeni. Ir svarīgi uzsvērt, ka kafijas garša ir ļoti atkarīga no pupiņu maluma pakāpes. Kafijas automāts ļauj jums eksperimentēt un atklāt visgaršīgāko kafijas pagatavošanas veidu, sākot no smalka līdz rupjam malumam.

  • Automātiskā tīrīšanas programma. Šī funkcija parasti ir pieejama jaunākajos modeļos, bet cilvēkiem, kas vēlas ietaupīt laiku, tā ir viena no svarīgākajām funkcijām. Rītos, kad svarīga ir katra minūte, automātiskās tīrīšanas funkcija kļūst par lielāko priekšrocību.

Vēl viena lieliska īpašība ir iepriekš iestatītas receptes un iespēja tās saglabāt vēlāk. Šo funkciju īpaši atzinīgi novērtē mājās, kurās katram ģimenes loceklim ir sava iecienītākā kafijas pagatavošanas metode - espresso vai kapučīno ar biezu putu kārtu. Tiesa, dažiem automātiskajiem kafijas automātiem ir tikai karstā tvaika piena sprausla, bet citos ir iebūvēta vesela piena putošanas sistēma. Pirmā ir noderīga tiem, kam patīk piedalīties kafijas pagatavošanas procesā, bet tiem, kas vēlas ietaupīt laiku, vajadzētu izvēlēties jau iebūvētu piena sistēmu.

Apkopes funkcijas: ja vēlaties baudīt brīnišķīgu, aromātisku kafiju katru dienu, jums ir jāpievērš uzmanība savam automātiskajam kafijas automātam. Kafijas pagatavošanas ierīce ir jātīra reizi nedēļā, savukārt piena sistēma ir jātīra pēc katras kafijas ar pienu pagatavošanas, īpaši, ja pēc rīta tasītes kafijas automāts vairs netiek lietots visu dienu. Par to, kas ir jādara, jūs informēs uz paneļa vai displejā redzamās atkaļķošanas vai atkārtotas uzpildīšanas ikonas. Ja vēlaties maksimāli ietaupīt laiku, izvēlieties kafijas automātu ar integrētu piena sistēmu un automātisko tīrīšanas ciklu.

Baristas izvēle mājām - pusautomātiskie kafijas automāti

Daudziem nozares profesionāļiem kafija ir kas vairāk nekā tikai dzēriens. Tas ir jautrs rituāls, kas satuvina, iespēja izrādīt interesi vai vienkārši iespēja gūt baudu no pagatavošanas. Pusautomātiskie kafijas automāti ir fantastisks risinājums ikvienam, kam patīk pilnveidot savu kafijas pagatavošanas talantu vai kas vēlas iemācīties pagatavot kafiju kā īsti profesionāļi. Tie ne tikai kļūst par pievilcīgu virtuves interjera papildinājumu, bet ir arī lielisks mācību līdzeklis.

Kafijas automāti, kas darbojas pusautomātiski, ir izsmalcinātāki un sarežģītāki. Tie prasa nedaudz vairāk darba, nekā vienkārši nospiest pogu un iegūt iepriekš samaltu kafiju. Atbilstošs kafijas daudzums ir jāpievieno kafijas automāta portafiltra rokturim, stingri sablīvējot ar īpašu presi, un tad jāievieto kafijas automātā. Veids, kādā saspiežat kafiju, ietekmē dzēriena garšu un kvalitāti. Tomēr rīta kafijas pagatavošana šķitīs kā tīrais nieks cilvēkiem, kuri jau ir apguvuši kafijas pagatavošanas mākslu ar pusautomātisko kafijas automātu.

Pusautomātisko kafijas automātu īpašības ir tās, kas padara tos tik vērtīgus. Šie kafijas automāti bieži vien ieņem centrālo vietu virtuvē. Turklāt daudzas šāda veida sadzīves ierīces ir izmēros patiešām kompaktas, tāpēc tām nebūs nepieciešams daudz papildu vietas.

Apkopes funkcijas: Svarīgākais noteikums šajā gadījumā ir neaizmirst iztīrīt portafiltra rokturi, kurā tiek pievienota maltā kafija. Parasti tas ir kārtīgi jāiztīra pēc pilnas lietošanas dienas. Ja dienā izdzerat tikai dažas tasītes kafijas, to ir daudz vieglāk izmazgāt, un tas neprasīs lielas pūles. Tāpat arī noteikti regulāri notīriet kaļķakmeni no ierīces un izskalojiet karstā tvaika uzgali. Ar pareizu kopšanu varēsiet izbaudīt garšīgu kafiju katru rītu.

Aizņemtiem pilsētniekiem - kapsulu kafijas automāti

Kapsulu kafijas automāti ir kompakti, viegli, samērā klusi un gandrīz neprasa apkopi. Atšķirībā no iepriekš aplūkotajiem automātiskajiem un pusautomātiskajiem kafijas automātiem dzēriena pagatavošanai ir nepieciešamas īpašas kafijas kapsulas, kas ir mazi plastmasas trauciņi ar alumīnija folijas vāciņu. Tās ir pildītas ar konkrētu kafijas maisījumu. Papildus espresso vai melnas kafijas pagatavošanai kapsulu kafijas automāts var pagatavot arī latte, kapučīno un citus deserta kafijas dzērienus ar bagātīgām piena putām. Pieejamo šķirņu un garšu daudzveidība ir milzīga. Nav nepieciešama atsevišķa piena putošana, piena sprausla vai tīrīšana. Pietiek vien izlietoto kapsulu izmest attiecīgajā otrreizējai pārstrādei paredzētajā atkritumu tvertnē: alumīnija folijas vāciņu jāmet metālam paredzētajā konteinerā, bet plastmasas daļu - plastmasas konteinerā. Zemāk ir apkopotas vēl dažas kapsulu kafijas automātu funkcijas:

  • Ārkārtīgi vienkārša lietošana. Pat aizņemtākajos rītos jums atradīsies laiks gardas kafijas tasītei.

  • Viegla transportēšana. Ierīci ir ērti ņemt līdzi brīvdienās vai nedēļas nogalēs ārpus mājas. Tomēr pārliecinieties, ka kafijas kapsulas ir novietotas blakus ierīcei. Bez tām kapsulu kafijas automāts nespēs pildīt savu funkciju, un malta kafija šeit nebūs piemērota.

  • Garšu un kafijas veidu daudzveidība - viegli izvēlēties. Latte, kapučīno, melnā kafija, espresso, ristretto, macchiato - kapsulu kafijas automāti pagatavos jebkuru no šiem dzērieniem pēc jūsu izvēles.

Apkopes funkcijas: Lai katru dienu varētu baudīt gardu kafiju, neaizmirstiet ierīci regulāri iztīrīt un notīrīt kaļķakmeni. Kaļķakmens noņemšana nepieciešama aptuveni reizi 3 mēnešos vai ik pēc 400 tasītēm. Tāpat pēc lietošanas noteikti izmetiet un pārstrādājiet tukšās kapsulas.

Nelieli, bet funkcionāli un ērti kapsulu kafijas automāti ir labākie draugi cilvēkiem, kas katru rītu steigā skrien uz darbu. Ieteicams tiem, kuri mājās pavada mazāk laika, bet vēlas izbaudīt labu kafiju, kad ir kāda lieka minūte.

APMAKSĀTA REKLĀMA