Sociālo derību pieaugums: kāpēc sociālās derības ir kļuvušas tik populāras?

© Publicitātes foto

Daudzi nozares eksperti un analītiķi uzskata, ka sociālās derības ir nākamais lielākais notikums azartspēļu un sporta derību jomā. Tā kā vienādranga apmaiņa, pateicoties internetam, ir kļuvusi ne tikai iespējama, bet arī pilnīgi dzīvotspējīga, un tajā pat laikā sociālo tīklu platformas dominē mūsdienu cilvēku socializācijas procesu un sociālās mijiedarbības lielākajā daļā, derības savā ziņā ir pielāgotas šim kontekstam.

Protams, vēl kādu laiku plašāk izmantotais likmju veikšanas paņēmiens būs tiešsaistes kazino vai tiešsaistes sporta totalizators, taču mēs esam liecinieki tendencei, ka arvien vairāk spēlētāju sāk iesaistīties tajā, ko tagad sauc par sociālajām derībām.

Kas ir sociālās derības?

Vienkāršiem vārdiem sakot, sociālās derības ir derības starp sociālā tīkla dalībniekiem. Tās ir derības starp draugiem, radiniekiem, vienaudžiem un citām personām, ar kurām sazinās likmju veicējs.

Acīmredzot, tas var būt diezgan neformāli, jo divi draugi, teiksim, viens pret otru liek derības uz sporta notikumu, kā arī tas var būt ļoti formāls, izmantojot strukturētas sociālo derību platformas.

Kāpēc sociālās derības kļūst par tik populāru derību veidu?

Sociālo derību īpatnība ir tāda, ka tās apvieno divas jau cieši saistītas aktivitātes vai procesus, atkarībā no tā, kuru vēlaties. Derībām piemīt neatņemams socializācijas elements, un daudzi cilvēki derības patiešām uzskata par socializācijas procesu. Kad derību slēdzēji iesaistās derībās, pēc definīcijas viņi mijiedarbībojas viens ar otru.

Bet šī nav mijiedarbība, par kuru mēs runājam, domājot par socializāciju. Līdz ar interneta parādīšanos un daudzu tiešsaistes derību nozaru liberalizāciju, derības vairs netika vērtētas kā darbība, par kuru cilvēkiem būtu jākaunas vai būtu kauns runāt.

Faktiski sociālajos lokos derības sākušas kļūt par karstu diskusiju tēmu, un lepošanās un dalīšanās ar derību veiksmes stāstiem vairs nav kādreizējais "tabu".

Tātad, cilvēki sanāca, lai apspriestu derības un padarītu derības par sociālās mijiedarbības objektu. Un, tāpat kā cilvēkiem patīk dalīties ar informāciju par savu derību pieredzi, ar savām maču prognozēm un padomiem, sociālo derību rašanās bija patiešām neizbēgama.

Būtībā, sociālās derības sāka pieaugt gan kā sociālo tīklu dabiska “evolūcija” un totalizatoru liberalizācija, gan kā atbilde uz likmju veicēju pieaugošo vajadzību slēgt derības nevis pret bukmeikeri, kam ir sistemātiska pieeja prognožu izteikšanai, bet pret citiem derību slēdzējiem, kuri domā un uzvedas līdzīgi.

Derību biržu ieguldījums noteikti ir bijis sekmējošs. Derību biržas radīja koncepciju par diviem spēlētājiem, kuri slēdz derības viens pret otru un izslēdz starpniekus - sporta totalizatorus, galu galā pašiem vienojoties par to, kam viņi paši tic saistībā ar sporta notikuma iznākumu.

Sociālo derību platformu pieaugums

Kad sociālās derības kļuva arvien populārākās, parādījās sociālo derību platformas, kas būtībā nodrošināja kontekstu, kurā spēlētāji varēja virtuāli satikties, apspriest derības, dalīties pieredzē, izteikt savas domas vai prognozes par sporta notikumiem un pēc tam slēgt derības viens pret otru.

Mūsdienās vairākas šādas platformas piedāvā derību slēdzējiem iespēju likt likmes gluži tāpat kā aizsargātā sociālā vidē, kur viņi satiktos ar draugiem, kolēģiem un vienaudžiem.

Lai gan sociālās derības kļūst arvien populārākas, ir jābūt piesardzīgiem attiecībā uz derību kontekstu, lai nodrošinātu, ka viss tiek darīts kontrolēti.

APMAKSĀTA REKLĀMA

Svarīgākais