Mums rūp Jūsu viedoklis

Kur valdībai ņemt naudu budžeta cauruma lāpīšanai?

Valsts kopējais budžets 2024.gadā plānots 15,6 miljardu eiro apmērā. Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2024.gadam aprēķināti 11,237 miljardu eiro apmērā, liecina iepriekšējās valdības apstiprinātais Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais informatīvais ziņojums par valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta bāzi un izdevumu pārskatīšanas rezultātiem 2024., 2025. un 2026.gadam.
Salīdzinājumā ar attiecīgā gada ietvaru izdevumi 2024.gadam palielināti 630,5 miljonu eiro apmērā.
Savukārt valsts budžeta ieņēmumi 2024.gadā tiek plānoti 13,5 miljardu eiro apmērā.
close
Rezultāti
Jāceļ nodokļi
Jānodrošina labvēlīga vide uzņēmējdarbībai
Jāturpina aizņemties no starptautiskiem aizdevējiem
Radikāli jāsamazina valsts pārvaldē strādājošo skaits
Jāizliek pārdošanā ienesīgāko valsts uzņēmumu akcijas

Saistītais saturs

Vakar, 16:00
Ministrijas un citas centrālās iestādes, kā arī neatkarīgās institūcijas ir iesniegušas prioritāro pasākumu pieprasījumus 2025.gadam par 1,292 miljardiem eiro, informē Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
7.jūl
Valdība nesaskata iespēju piešķirt finansējumu Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles atjaunošanai un Aglonas bazilikas svētceļnieku komunikācijas centra ēkas siltināšanai, izriet no Kultūras ministrijas (KM) sagatavotā Ministru kabineta (MK) atbildes vēstules projekta Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijai, kas pieejams Tiesību aktu portālā.
1.jūl
Vasaras nogalē var atsākties kuluāru sarunas par izmaiņām Evikas Siliņas (JV) vadītajā valdībā, raksta "Latvijas Avīze".
29.jun
Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas 2024.gada budžeta izdevumus plāno palielināt par 250 162 eiro līdz 1,332 miljoniem eiro, liecina Satiksmes ministrijas (SM) Tiesību aktu portālā iesniegtais rīkojuma projekts.
25.jun
Valdība otrdien nolēma atlikt Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto Ministra kabineta noteikumu izskatīšanu, kas nosaka kārtību Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu piešķiršanai, sniedzot atbalstu dzelzceļa infrastruktūras būvniecībai, pārbūvei un atjaunošanai un nodrošinot pilnvērtīgu integrēšanos TEN-T tīklā un uzlabojot energoefektivitāti sabiedriskajos pasažieru pārvadājumos.
22.jun
Straujā un, galvenais, patiesos iemeslus slēpjošā kultūras ministru nomaiņa izraisīja vispārēju neizpratni. Kāpēc? Kā dēļ? Kas slēpjas aiz šiem “personiskas dabas apsvērumiem”? Kā šī nomaiņa ietekmēs politisko stabilitāti valsti? Vai tā būs vienīgā ministru nomaiņa?
19.jun
Lai arī vairums politisko apskatnieku atzīst, ka Eiroparlamenta vēlēšanas Latvijā beigušās gandrīz pilnīgi bez jebkādiem pārsteigumiem, pat šie sagaidāmie rezultāti ir iniciējuši runas par iespējamo koalīcijas paplašināšanu jeb, pareizāk sakot, par “Apvienotā saraksta” sašķelšanu, valdībā iesaistot vienus, bet tajā nepielaižot citus.
13.jun
Likumprojekta "Par valsts budžetu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027.gadam" sagatavošanā Finanšu ministrija (FM) kā vienīgo vidēja termiņa budžeta prioritāro attīstības virzienu aicina noteikt valsts drošību, teikts FM sagatavotajā informatīvajā ziņojumā "Par vidēja termiņa budžeta prioritārajiem attīstības virzieniem", kas iesniegts valdībā.
6.jun
Noteikti kaut reizi esat saskāries ar problēmu, kad pat ar rūpīgu budžeta kontroli un pastāvīgiem ienākumiem nauda, ​​šķiet, lēnām pazūd no maka.
3.jun
2023. gadā salīdzinājumā ar 2022. gadu politiķiem par darbu valdībā faktiski izmaksātais atalgojums pirms nodokļu nomaksas dažādu ministru pozīcijās ir audzis par desmitiem tūkstošu eiro, dažkārt pieauguma summai tuvojoties 30 000 eiro, liecina politiķu iesniegtās valsts amatpersonu deklarācijas.