Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size

Mums rūp Jūsu viedoklis

close
Rezultāti
Jāceļ nodokļi
Jānodrošina labvēlīga vide uzņēmējdarbībai
Jāturpina aizņemties no starptautiskiem aizdevējiem
Radikāli jāsamazina valsts pārvaldē strādājošo skaits
Jāizliek pārdošanā ienesīgāko valsts uzņēmumu akcijas

arrow_downwardSaistītais saturs

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, kas ļauj arī jaunajai valdībai pie nepieciešamības valsts budžeta projektu iesniegt arī pēc 15.oktobra.
21.sep Ziņu aģentūra LETA
Paredzēt 6,8% vērtu nodokļa ieņēmumu pieaugumu brīdī, kad ekonomika jau, visticamāk, ir uzņēmusi lejupejošu tendenci, bet iepriekš strauji augošā inflācija var izvērsties deflācijā, ir ļoti liels izaicinājums. Tomēr uz to pagaidām tiek stūrēts nākamā gada valsts budžets.
21.sep Mārtiņš Apinis
Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai nē.
20.sep Jurģis Liepnieks
Kad “Progresīvo” Saeimas deputāts un viens no spilgtākajiem runasvīriem Andris Šuvajevs uzsver, ka šī esot pirmā patiesi kreisi centriska valdība, tad ne visi grib šim apgalvojumam piekrist, norādot gan uz “Vienotību”, gan ZZS. Pirmā vienmēr dēvējusies par labēji centrisku, bet otrā vēl nesen tika saukta par konservatīvu.
19.sep Bens Latkovskis
Arī šis pāries, vēsta sena gudrība. Viss ir pārejošs, neko nav iespējams saglabāt nemainīgu. Mēs to visu it kā zinām un saprotam, tomēr dzīvē lietas mēdz mainīties tik strauji un iespaidīgi, ka nenobrīnīties.
18.sep Jurģis Liepnieks
Debatēs pirms balsojuma par valdības apstiprināšanu Nacionālās apvienības (NA) līderis, opozīcijā palikušais Raivis Dzintars pauda vērtējumu, ka kopš maija stiķētās koalīcijas pamati esot šķībi un ļengani un ir izveidota bezprincipu koalīcija.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Šodien Saeimā balso par jauno Evikas Siliņas valdību. Šī valdība ieies Latvijas politiskajā vēsturē ar vairākām īpatnībām.
15.sep Bens Latkovskis
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina nākamo valdību fokusēties uz straujāku Latvijas ekonomikas izaugsmi.
14.sep Ziņu aģentūra LETA
Saeimas sēdi topošās valdības apstiprināšanai Evikas Siliņas (JV) vadībā paredzēts sasaukt piektdien, 15.septembrī, plkst.10.
14.sep Ziņu aģentūra LETA
Topošās valdības deklarācija ir poētiski skaista vīzija, bet bez skaidri izmērāmiem kritērijiem, aģentūrai LETA šādu vērtējumu pauda Rīgas Stradiņa universitātes lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.
13.sep Ziņu aģentūra LETA