Šajā ziemas sezonā, salīdzinot ar iepriekšējo, pieaudzis pieprasījums pēc slēpošanas ceļojumiem, pauž aptaujātie Latvijas tūrisma aģentūru un operatoru pārstāvji.
Tūrisma aģentūras "Latvia Tours" izpilddirektore Ieva Keiša aģentūrai BNS pastāstīja, ka pieprasījums pēc slēpošanas ceļojumiem varētu būt pieaudzis par 4–5%. "Pagājušogad gāja diezgan slikti ar slēpošanas ceļojumu pārdošanu, jo tas ir diezgan dārgs prieks visai ģimenei doties ceļojumā gan uz siltajām zemēm, gan slēpošanas kūrortu, līdz ar to pērn izvēle krita par labu ceļojumiem uz siltajām zemēm. Taču šogad pieprasījums pēc slēpošanas ceļojumiem ir aptuveni par 4–5% lielāks," sacīja Keiša un piebilda, ka slēpotgribētāji visvairāk izvēlas doties uz Austrijas, Itālijas vai Francijas kūrortiem un vienas personas ceļojumam tērē aptuveni 500 latu.
Arī tūroperatora "Novatours" direktors Leonīds Močeņovs aģentūru BNS informēja, ka šogad slēpotājgribētāju pieprasījums ir palielinājies. "Jāatzīst, ka šoziem slēpotgribētāju netrūkst. Sezonu sākām agrāk nekā pērn – jau 17.decembrī, un, iespējams, ziemas aizkavēšanās mūsu platuma grādos radīja lielāku pieprasījumu, un līdz ar to vairāk aktīvās atpūtas cienītāju devās meklēt sniegu uz citām valstīm," klāstīja Močeņovs un minēja, ka šogad "Novatours" piedāvā slēpošanas ceļojumus uz Itālijas kalnu kūrortiem.
Tūrisma aģentūras "Kolumbs" mārketinga vadītāja Laura Liepiņa aģentūrai BNS pavēstīja, ka interese par slēpošanas ceļojumiem ir mazāka nekā par atpūtu siltajās zemēs, taču, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieprasījums ir saglabājies iepriekšējā līmenī. "Uz slēpošanas kūrortiem klienti visvairāk dodas no janvāra līdz martam. Populārākie galamērķi slēpošanas ceļojumiem ir Austrijas un Itālijas alpi, kā arī Skandināvijas kalnu kūrorti Zviedrijā, un visbiežāk cilvēki kūrortā pavada septiņas naktis," sacīja Liepiņa.
Savukārt tūrisma firmas "Impro Ceļojumi" valdes priekšsēdētājs Vilnis Klinovičs aģentūrai BNS pastāstīja, ka pieprasījums pēc tūrisma firmu pakalpojumiem ar katru gadu samazinās. "Kalnu slēpotāji aizvien vairāk priekšroku dod pašu plānotiem un organizētiem braucieniem uz kalnu slēpošanas kūrortiem," teica Klinovičs un norādīja, ka tie cilvēki, kuri izvēlas izmantot tūrisma firmu pakalpojumus, visvairāk ceļo Jaunajā gadā un marta beigās un kūrortā pavada aptuveni nedēļu.
Jau vēstīts, ka 2010.gada nogalē pieprasījums pēc ziemas ceļojumiem bija neliels, savukārt 2011.gada janvārī un februārī Latvijas iedzīvotāji aktīvāk devās slēpot uz ārvalstīm salīdzinājumā ar 2010.gadu.