Apstaigā Latviju! Interesantākās pastaigu vietas

 
©Publicitātes foto

No 31. janvāra līdz 2. februārim notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus Balttour 2020, kur apceļot Latviju aicinās visu novadu pārstāvji. Tieši tur varēs uzzināt, kurp doties ģimeniskā un kurp laiskā pastaigā.

Skrīveru dendroloģiskais parks

129 gadus senais Eiropas mēroga lepnums - Skrīveru dendroloģiskais parks - dižojas ar vairāk nekā 270 kokaugu sugām, no kurām 33 ir pasaules retumi. Pusotras stundas laikā var iepazīt unikālo parku, ko veidojis izcilais dendrologs Maksis fon Siverss, turklāt parks ir skaists visos gadalaikos! Ziemā zied burvju lazda, rudenī katsura reibina ar saldu konfekšu smaržu, pavasarī parks zied un plaukst, bet vasarā tajā var baudīt riekstus un ogas. Skrīveros ir vērts atsvaidzināt arī zināšanas par Andreja Upīša darbu Sūnu ciema zēni un doties pastaigā pa 800 m garo Sūnu taku, kur sastapt no koka veidotus 18 stāsta tēlus.

Publicitātes foto

Aklais purvs Jaunjelgavas novadā

Daudzeses pagasta Aklajā purvā ir izveidota gandrīz divus kilometrus gara lokveida pastaigu taka, no kuras var vērot tipiskas augstā purva ainavas, purva ezeriņus un lāmas, kā arī slēgtas mežu ainavas. Pie ezera takas pusceļā ir izveidots ainavisks atpūtas soliņš. Kāpēc to dēvē par aklo? To noskaidro Balttour 2020.

Dabas parki Jūrmalā

Pasaku meža ainavai līdzīgu pastaigu 340 gadus senas priežu audzes paēnā var izbaudīt Ragakāpas dabas parka teritorijā, bet īstu dabas mistēriju piedzīvojums rodams Ķemeru Nacionālā parka teritorijā! Jūrmalā var izvēlēties kādu no pastaigu maršrutiem, vērot dabu un doties putnu vērošanas ekskursijās. Turklāt var gadīties, ka izdosies sastapt retus mežu, pļavu putnu un ūdensputnu sugu pārstāvjus!

Auces novads miniatūrā

Interesantu dienu var aizvadīt arī Aucē, apmeklējot dažādas novada vietas un apskatot Auces novadu miniatūrā. Lielauces pagasta Krastiņos Auces novada nozīmīgākos objektus apdzīvo truši, kurus turpat var arī pabarot ar saimnieku sarūpētajiem gardumiem. Ko vēl apskatīt Aucē - uzzini no 31. janvāra līdz 2. februārim Ķīpsalā!

Alūksnes muižas parks

No vēstures mirkļiem un atmiņām līdz mūsdienīgiem pārsteigumiem - to sola pastaiga pa Alūksnes muižas parku, kas bagāts ar daudzveidīgām mazās arhitektūras formām. Apjūsmo varenās Livonijas ordeņa pilsdrupas un Dienvidu torni Alūksnes Pilssalā, dodies pastaigā pa jaunizveidoto taku un nonāc uz Tempļakalna ielas gājēju tilta, kas katrā apaļajā stundā no plkst. 12.00 līdz pusnaktij priecē ar mūziku 15 minūšu garumā! Savukārt paša Tempļakalna virsotne ar Slavas templi, Saules tiltu un Alūksnes skatu torni ļaus uz pieredzēto palūkoties no cita skatpunkta.

Viļa Plūdoņa muzejs Bauskā

Viesošanās Viļa Plūdoņa muzejā, kas izveidots dzejnieka dzīvojamajā mājā, noteikti patiks gan lieliem, gan maziem ceļotājiem. Ekspozīcija veltīta V. Plūdoņa dzīvei un daiļradei, bet sētā pie Zaķīšu pirtiņas visus sagaida no koka veidota zaķīšu saime. Savukārt Plūdoņa taka gar Mēmeli ved uz dzejnieka iemīļoto darba vietu pie Jautrā strauta. Ko vēl apskatīt Bauskas novadā - uzzini Balttour 2020!

Zasas muižas parks Jēkabpils novadā

Īpašai pastaigai zirga mugurā vai karietē var nodoties Zasas muižas parkā. 18. gadsimtā izveidotais ainavu parks atrodas Jēkabpils novadā, un tajā var apskatīt kokus un dekoratīvos stādījumus 23 hektāru platībā. Parka teritorijā pie taciņas uz peldvietu un baznīcu atrodas seno sēļu svētvieta - svētavots. No avota Māras dienā pirms saullēkta pasmelts ūdens dziedinot dažādas kaites.

Publicitātes foto

Ogres zilie kalni

Iecienīta ogrēniešu un pilsētas viesu atpūtas vieta ir Ogres Zilie kalni, kur ir viss nepieciešamais pilnvērtīgai brīvā laika pavadīšanai - labiekārtotas piknika vietas, skatu platforma un takas riteņbraucējiem, nūjotājiem un pastaigu cienītājiem. Starp citu, skaidrā laikā no parka skatu torņa var saskatīt pat Rīgas torņus!

Randatu klintis

Randatu klintis Apes novadā kopš Daugavas ielejas applūdināšanas uzskata par augstākajām dolomīta klintīm Latvijā. Tām apkārt ir izveidota dabas taka ar norādēm un informāciju par apkārtnē esošajām dabas vērtībām. Pēc pastaigas gar klinti ir vērts apskatīt arī 14 kilometrus attālo Zvārtavas pili, kas celta 1881. gadā un ir viens no spilgtākajiem neogotikas stila arhitektūras pieminekļiem Latvijā.

Tērvetes dabas parks

Sprīdītis, Lutausis, Meža ķēniņš, rūķu saime - šos un daudzus citus Annas Brigaderes lugu varoņus var sastapt Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Tā ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā. Īpaši lielu interesi apmeklētāji izrāda par Pasaku mežu, Atrakciju laukumu un Rūķīšu mežu. Izstādē Balttour 2020 varēsi noskaidrot, ko vēl vērts apskatīt Tērvetes apkārtnē, taču sastapt īstus pasaku tēlus dodies uz dabas parku!

Publicitātes foto

Ērberģes muižas parks

Noslēpumaina un leģendām apvīta pastaiga izdosies Ērberģes muižas parkā Neretas novadā. Jau vairākus gadu desmitus Ērberģes muiža uzņem Mazzalves pamatskolas skolēnus, taču par tās senākajiem iemītniekiem atgādina spoks - Zilā dāma! Barona fon Hāna māsa muižas kamīnzālē izdarījusi pašnāvību mīlestības dēļ, un zinātāji teic, ka joprojām ik pa laikam dāma pa muižu pastaigājas. Pie muižas izveidota arī Zilās dāmas taka, bet muižas teritorijā atrodas 350 gadus vecs dižozols.

***

uzziņai

Biļešu cenas:

• Ieejas biļete - 6 EUR

• Skolēniem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot apliecību) - 4 EUR

• Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 bērns vai 1 pieaugušais un 2 bērni) - 12 EUR, vairāk bērnu - 2 EUR par katru

• Bērniem līdz 7 gadu vecumam - bez maksas!

Autostāvvieta - 5 EUR

Nestāvi rindā, pērc biļeti internetā: http://balttour.lv/?link=00400000

Darba laiks: 31. janvārī 10.00-13.00

(Profesionāļu laiks)

31. janvārī 13.00-18.00

1. februārī 10.00-18.00

2. februārī 10.00-17.00