2.lapa
Vērienīgo projektu spožums un posts
Krīze Turcijas tūrisma nozari ir skārusi negaidot un negatavojoties, arī valstiskā līmenī, un apliecinājums tam ir Antālijas EXPO. Ambiciozajam projektam, ko finansējusi Turcijas valsts, Antālijas pievārtē, netālu no lidostas, atvēlēta milzīga teritorija paviljoniem, kam jāreprezentē dažādas valstis un to sasniegumi zinātnes, tehnikas, lauksaimniecības un ainaviskā dizaina jomā. Pagaidām tas izdevies vien ar vairākām Āzijas un Turcijas kaimiņvalstīm. Vācu prese nule nīgri ziņoja, ka, pateicoties Eiropas Savienības un Turcijas «bēgļu paturēšanas» paktam, Vācija esot spiesta būvēt paviljonu 3,8 miljonu vērtībā Antālijas
EXPO un tā esot tikai Turcijas līdera Erdogana iegriba. Patiesībā Antālijas EXPO teritorija un iecere var kalpot par tūristu pievilināšanas vietu - ļoti skaisti parki un ziedi, koncerti dažādos paviljonos -, taču starptautiskā situācija ir nelabvēlīga projekta attīstībai, un arī tūrisma industrijas krīze nekā neveicina to, lai Antālijas EXPO attīstītos.
Par vērienīgiem projektiem tūristu papildu vilināšanai Antālijā pēdējo gadu laikā ir domāts visu laiku - pirms diviem gadiem uzbūvēts milzīgs tuneļveida akvārijs - Turcijā to dēvē par lielāko pasaulē. Nemāku salīdzināt - Antālijā redzētais tiešām ir iespaidīgs un sagādā lielisku ieskatu zemūdens pasaulē, bet vai tas ir lielākais pasaulē - nezinu. Katrā gadījumā - Eiropā noteikti lielākais. Atrakciju parki un «Mini pilsētu» parki - tas viss arī tapis jauns un svaigs, lai tikai Turcijas viesiem būtu ko darīt vēl bez dīkas laiskošanās saulītes staros un samtainajos jūras ūdeņos. Vai visi šie izklaides un tūrisma objekti spēs izturēt krīzi, kas pēc būtības ir lielvaru ambīciju radīts konflikts? Jācer, ka, ekonomiskajam spiedienam palielinoties, tiks meklēti politiski krīzes risinājumi.