Komentāri / Ādolfs Šapiro: Neviens mēs neesam eņģelis
 

18 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

OOtto- atminas par noslepumu
Redziet,Paula vietniece bija visiem labi zinama Nellija Janaus, vina naca no gorkoma un bija tuva gan Daudisham gan Gorbunovam.Aiz "istas" komunistes adas slepas vinas antisemitiska odere.Tada bija vinas attieksme gan pret vel kadu LV zinamu kulturas cilveku, par kuru vina medza teikt: labs cilveks, bet ar sabojatu biografiju... jo vina tevs bija ebrejs...
Nellija iedomajas sevi par jaunas latviskas varas kulturas emisari, atmetot nost komunistes aaderi, vina kluva par to, par kuru vienmer ari bija- nacionaliste un antisemite.Sapiro bija viens no vinas triecienmerkiem.Pauls tikai paklusija ko vinam sastastija Nellija Janaus.Protams, Nellija megina tikt vala ari no citiem speciem, Gunara Treimana atlaishana bija vinas aktivitates resultats. Velak Pauls zvanija Gunaram, ludzas un vainojas un ielika vinu atpakal radio nama.
Tamdel iesaku NRA sazvanit Nelliju un panemt interviju no shis kundzes. Veelu veiksmi.
23.novembris 2011, 1:44 Atbildēt
VVai nejaušs gadījums?
"Trešās impērijas bailes un posts" bija izrāde, kurā darbojās paša Jaunatnes teātra izlolota studija. Tai, tāpat kā Daugavpils studijai, uzlika "zimogu"- nav vajadzīgs!
Pretrunas samilza arī kolektīvā, kurš šķita pats draudzīgākais starp teātriem.
Visā tajā trakumā pietrūka arī Ā. Šapiro pleca. Kolektīvam radās iespaids, ka arī režisors viņus atstumj.
Lai paliek pagātnē, kas bijis nelāgs. Jaunatnes teātris un Šapiro, kā arī Pētersona izrādes, L.Baumanes pedagoģiskais darbs gan ar jaunajiem, gan teātra meistariem bija liela kultūras vērtība.
Izrādījās, ka pie mums ver iznīcināt jelko, ja tikai kādam, kas pie varas, iegribas.
Ja par iznīcināšanu runājam, tad jāpiemin arī Operetes teātris,kam tobrīd bija nepieciešama palīdzība. Teātra māksliniecisko līmeni varēja celt. Bet negribēja.
Novākt divus teātrus izrādījas nieka lieta. Ko esam radījuši vietā?
23.novembris 2011, 11:01 Atbildēt
hhcx
Nu, JRT arī ir labs teātris.
23.novembris 2011, 22:33 Atbildēt
vventspilniece
Bet tas ir CITS teātris. Tas ir Hermaņa teātris. Domāju, ka Hermanis teātri būtu izveidojis tik un tā.
24.novembris 2011, 12:32 Atbildēt
jjaa
Interesanti, vai Paulam arī šodien ir viegli, tāpēc, ka tad...,,nokāva'' divus teātrus?
Tiešām, Dievs nav mazais bērns!
24.novembris 2011, 21:18 Atbildēt
VVarbūt
Runas vīriem spēks rokā, ko tie izlemj, tā būs. Teātra kritiķu kompānija gan kliedz, kliedza, bet nekā nevarēja padarīt!
Godmanim bija palīdze Indra Sāmīte, Paulam- Nellija Jaunas.Šo dāmu pienesums Latvijas attīstībā miglā tīts, viņas netiek pieminētas.
Toties visi zin Raimondu Paulu. Tad viņam vienam arī tas akmens jānes.
Kas notika īstenībā? Arī pēcpaula ministre Karīna Pētersone prata tikai rokas plātīt.

Varbūt, ka varam celt no jauna, ko paši izputinājām?
23.novembris 2011, 11:15 Atbildēt
p
Tā tomēr bija Paula roka, kas papīru parakstīja. Lai ko kundzītes teiktu, tak pašam sava galva uz pleciem un jādomā arī par kaut ko vairāk nekā "maza zaļa vardīte kvā kvā kvā"...
24.novembris 2011, 22:50 Atbildēt
nn.b.t.sk.m. Ženija Irbe
Lieliska intervija!

Tieši šādu, ja drīkstu atļauties zināmu māskliniecisku afektāciju, Zālamaniska vēriena domātāju UN darītāju mīļajai Latvijai ir pietrūcis pēdējos 20+ gadus!
23.novembris 2011, 19:50 Atbildēt
vventspilniece
Priecājos par Śapiro!
24.novembris 2011, 12:30 Atbildēt
NNevajag liekuļot- OTTO
Tieši šīs KUNDZES ir jāpapurina. Nellija Janaus, Circene un visas citas, kas ieņēmušas svarīgas vietas, lai apmierinātu savas bābu ambīcijas!
24.novembris 2011, 19:21 Atbildēt
llikteņa pirksts
Redz, kā tai dzīvē notiek - tieši šajās dienās, kad Šapiro sanem balvu par mūža ieguldījumu un Trīszvaigžņu ordeni, Pauls pazaudē Krājbankā 700 000 latu. Dievs nav mazais bērns...
24.novembris 2011, 20:41 Atbildēt
PPaldies Šapiro!
Jaunatnes teātris bija manas bērnības un jaunības teātris (visas izrādes tika noskatītas gan kolektīvajos skolas apmeklējumos, gan otrrreiz vēl papildus). Un godam izpildīja savu misiju, ko tajā ielika Šapiro - "Uzskatu, ka neatkarīgi no apstākļiem cilvēkam vienmēr ir jāpaliek cilvēkam." Paldies par to! Iemācīja sajust, saprast un apzināties dzīvi. Un vienmēr palikt godīgam - pret sevi un citiem. Iemācīja to, ko skolā neiemācīja, un, lai gan ģimenē centās, bet nebija to izjūtu un pārdzīvojumu, ko piešķir izrāde un izcilie aktieri.
Maniem bērniem un noteikti arī citiem pietrūkst šī lieliskā pārdzīvojuma; es stāstu un stāstu, kā jādzīvo, bet tas nav tas - vajag līdzi izdzīvot, lai saprastu.
Un vēl - man nežēlīgi žēl pazudināto aktieru likteņi: ne visiem nostrādāja instinkti un ne visi spēja izpeldēt no upes...
Es zinu, ka tā bija Paula roka, lai kādi vārdi nāktu no Janaus mutes. Ja būtu īsts vecis vai vismaz ar sajēgu noskatījies Jaunatnes teātra izrādes, tad tā nerīkotos. Laikam viņu bērnībā vecāki neveda uz teātri, vai vismaz ne uz to, jo Šapiro tad vēl tur nebija.
24.novembris 2011, 23:01 Atbildēt
cc'est la vie
Arī šis zēns nav bez ēnas, tādēļ arī šie šķīstīšanās gadi, bet par Paulu var teikt, ka Dieva dzirnas maļ lēni, bet labi. Lai visiem veicas.
26.novembris 2011, 10:58 Atbildēt
TTeātra apmeklētāja Bauskā.
Atceros 90-gadu sākumu,kad viss juka un bruka,teātri bija tukši,pie teātriem nepiestāja vairs autobusi ar skatītājiem no laukiem un mazpilsētām.kā zināms rīdzinieki paši mazāk arī tagad apmeklē izrādes. Cilvēkiem trūka naudas,jo sākas bezdarba jūra.Nebija uzņemumu,kam piederētu autobusi,kur nu vēl par degvielu runāt,Arī no valsts budžeta acīmtedzot nebija ko piemest.

Bija sācies k a p i t ā l i s m s ar visām tā sekām,kad katrs kuļās kā māk.

Ko vainot? Vai tos ,kuri izdzīvoja .pārveidojās un turpinājās?
26.novembris 2011, 13:51 Atbildēt
PProtams
to, kā notika, var vērtēt dažādi. Tie, kas izdzīvoja droši vien domā, ka pārveidojās. Bet gadās, ka kādreiz izdzīvošana notiek arī uz citu rēķina, bet tas nu tā... Un būtībā jau droši vien tas ir normāli, ka vieni bruka, otri izdzīvoja. Bet kāpēc lai arī tagad to visu neuzņemtu tikpat vēsā mierā kā toreiz deviņdesmitajos, bez jebkādām garantijām, dziļā apkārtējo vienaldzībā, tieši tāpat - "k a p i t ā l i s m ā ar visām tā sekām, kad katrs kuļās kā māk". Tagad radošie milzīgi satraukušies. Bet, ja jau tas ir normāli, lai nu izdzīvo tagad pārveidojas un turpinās citi. Ko vainot?
26.novembris 2011, 16:37 Atbildēt
nnorakti
divi izcili teatri,lai varetu taisit savus letos muziklisus.
26.novembris 2011, 14:47 Atbildēt
ppensionāre
Manā skatījumā Jaunatnes teātris vienmēr paliks labākais, patiess prieks par Šapiro kgm piešķirto apbalvojumu
27.novembris 2011, 10:57 Atbildēt
VViktors K.
Galvenā domātāja un aktīviste Šapiro jautājumā bija Nellija Janausa. Varbūt varētu aicināt šo aktīvo domātāju uz interviju?
27.novembris 2011, 17:46 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!