Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz koncertu "Šimkus un Šišons"

© F64

21.oktobrī pulksten 19 Lielajā Ģildē un 22. oktobrī pulksten 16 Ventspils teātra namā "Jūras Vārti" Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz koncertu "Šimkus un Šišons".

Vestarda Šimkus un Karela Marka Šišona ārkārtīgi veiksmīgā mākslinieciskā sadarbība LNSO koncertos iepriekšējās sezonās nu jau kļuvusi leģendāra. Abu mākslinieku talants un dziļā mūzikas izpratne ir garantija ļoti augstvērtīgam un emocionālam mākslas pārdzīvojumam. Šoreiz programmā izvēlēta vācu un itāļu mūzika - Šimkus atskaņos Bēthovena Ceturto klavierkoncertu, bet Šišona interpretācijā kopā ar Rosīni slaveno "Vilhelma Tella" uvertīru izskanēs Fēliksa Mendelszona Ceturtā simfonija, kuras tapšanu iedvesmojuši Itālijas ceļojuma iespaidi.

Solists: Vestards Šimkus (klavieres)

Diriģents: Karels Marks Šišons

Programma:

Ludvigs van Bēthovens Uvertīra "Koriolans" op. 62

Ludvigs van Bēthovens Ceturtais klavierkoncerts Sol mažorā op. 58

Fēlikss Mendelszons Ceturtā simfonija "Itāļu" La mažorā op. 90

Džoakīno Rosīni Uvertīra operai "Vilhelms Tells"

Izklaide

Saņemot e-pastā ziņu par to, ka “kaut kāda tur” grupa ar nosaukumu “Dīkstāve” “ir publiskojusi debijas īsalbumu (EP) “Strāva”, kas pieejams gan lielākajās mūzikas straumēšanas platformās, gan grupas “Bandcamp” profilā”, neviļus izlauzās nopūta – nu, kas gan tā atkal par grupu ar tik ļoti neko neizsakošu nosaukumu?! Taču apskatoties tās sastāvu, bija skaidrs, ka jāķeras pie klausīšanās.