Sestdien Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā sāksies 41.Tautas lietišķās mākslas gadatirgus

© f64

4. un 5. jūnijā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā no pulksten 10 līdz 17 notiks ikgadējais Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kurā pulcēsies amatnieki no visas Latvijas, lai izrādītu savas prasmes un pārdotu darinājumus.

Tirgus allaž bijis piedzīvojumu pilns pasākums, kurā notikusi ne vien pirkšana un pārdošana, bet arī diņģēšana un ziņģēšana, tenkošana, lopu mīšana, izrādīšanās, līgumu slēgšana un lustēšanās. Brīvdabas muzejs tradicionālajā gadatirgū piedāvā mūsdienu cilvēkam iespēju izdzīvot tādus seno gadatirgus priekus, par kādiem varam tikai lasīt literatūras klasiķu darbos.

Brīvdabas muzeja gadatirgū kā ik gadu būs iespēja iegādāties amatnieku darinājumus, šogad starp tiem arī mājas vīns. Kā allaž būs arī plaša kultūras programma. Tiem, kas plāno kāzas vai kādu citu pasākumu ar folkloras kopu līdzdalību, būs iespēja atrast un nolīgt sev tīkamākos spēlmaņus, dziedātājus un dancotājus, jo šogad kopas tirgū nevis vienkārši uzstāsies, bet savā starpā lielīsies, sacentīsies un tiks izsolītas.

Jau šogad muzejs ir sācis veikt pasākumus, lai uzstādītu jaunu Ginesa rekordu, veidojot lielāko koka karoti pasaulē. Pirmais posms šī panākuma sasniegšanai būs 4.-5. jūnija gadatirgus laikā, kad gan lieli, gan mazi amatnieka Aināra Vanaga vadībā aicināti piedalīties Baltijā lielākās karotes grebšanā, kuras garums varētu sasniegt 3 metrus.

Par straujākām lustēm gādās ritma apvienība „Pulsa efekts”, kas 4. jūnijā 11:40 spēlēs uz lielās skatuves, bet pēcāk iekustinās un ieritmizēs Kurzemes cepļa atvēršanu. Savukārt 5. jūnijā 13:00 ritmu cienītāji noteikti novērtēs dejas izrādi „No pagāniem līdz mūsdienām”. Tirgus izskaņā 5. jūnijā 15:00 nokusušos pircējus priecēs Priedes kroga atvēršana ar Latvijas labāko alu tūri Marijas Bērziņas, Andra Daņiļenko un Valda Zilvera vadībā.

Šogad Brīvdabas muzejs piedāvā īpašu ģimenes ieejas biļeti gadatirgū (2 pieaugušajiem un 2-4 bērniem līdz 16 gadu vecumam vai vienai daudzbērnu ģimenei), tās cena ir 10 Ls. Parastā ieejas biļete tirgū maksā 4 Ls. To iegādājoties, tiek saņemta 1 Ls atlaide mūsdienu amatniecības gadatirgum, kas pirmo reizi muzeja vēsturē notiks šī gada 27. augustā pulksten 10:00. Ja tradicionālajā jūnija sākuma gadatirgū ir pārstāvēta etnogrāfiskā tautas māksla, tad Mūsdienu amatniecības gadatirgū – šobrīd aktuāli un moderni darinājumi, pulcējot jaunos māksliniekus un amatniekus, kas savos darbos izmanto ne tikai tradicionālus materiālus un metodes.

Biļešu cenas: Skolēniem, pensionāriem, II un III grupas invalīdiem ieejas maksa 2,00 LVL.Pilna laika studentiem 3,00 LVL.Pārējiem apmeklētājiem 4,00 LVL.

Muzejs rekomendē izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus 1., 19., 28. un 29. autobusu maršrutos, kuros būs norīkoti papildu autobusi.

Svarīgākais