Mūzikas ierakstu recenzijas: "Instrumenti" - "Procrastination"

© Publicitātes foto

Šīs nedēļas karstākais jaunums – otrdien ar vērienīgu pasākumu koncertzālē „Palladium” svētītais grupas „Instrumenti” otrais studijas albums.

Uz šo koncertu ieejas biļetes tirgotas netika - grupa tajā pulcēja tikai savus draugus, īpašos viesus, kā arī pāris simtus “Instrumentu” mūzikas cienītāju, kuri bija laimīgākie starp tiem vairākiem tūkstošiem, kas grupas mājas lapā pieteikušies ielūgumiem uz albuma atklāšanas svētkiem. Jāsaka, ka draugu un īpašo viesu Shipsi & Reynsi svinībās bija varen daudz – ne velti nācās aizklapēt pat Pērses ielu, kas līdz šim netika darīts pat pirms ārzemju zvaigžņu koncertiem „Palladium”. Koncerts bija elegants un lika aizdomāties – ja šādi tiek prezentēts albums un izziņots koncerts, kas notiks tālajā 21. novembrī tajā pat „Palladium” (biļetes jau ir tirdzniecībā), ko mēs redzēsim tad?! Droši vien kaut ko grandiozu, tikai nav skaidrs, kāpēc „Instrumentiem” vajadzēja līst šajā zālē, ja pierādījies, ka viņi bez problēmām spēj savākt pilnu „Arēnu Rīga”.

Ja par albumu, tad tajā iekļautas 11 jaunas dziesmas, darbs tapis Rīgā, grupas studijā “Tru Music Studio”, cieši sadarbojoties ar šā brīža labāko producentu Gati Zaķi, kurš piedalījies albuma tapšanā arī kā dziesmu līdzautors. Jaunā albuma tituldziesmas “Procrastination” līdzautors ir Vestards Šimkus. Jāatgādina, ka jaunā albuma pirmais singls “Don’t Hold Onto Me” kopā ar video tika prezentēts marta vidū - klipa režisors ir Uģis Olte. Ar otro albuma singlu un video “Heartcore” grupa savus klausītājus iepazīstināja aprīļa beigās.

PAR. Pats lielākais pluss ir tāds, ka „Instrumenti” ir beidzot izlēmuši, kurā nišā darbosies – viņu debijas albums „Tru” patiesībā bija šīs grupas labāko darbu apkopojums no „pandu” darbības sākumposma līdz pat tās pilnbrieda laikiem. Šoreiz viss ir skaidrs – muzikālo virzību apliecināja kaut vai jau minētais singls “Don’t Hold Onto Me”, taču te ir arī labākas pērles, piemēram, ar ņiprajiem bungu ritmiem apveltītā „King Of The Wild Things” vai elektronizēti spēcīgā „Leader”. Ziniet, kāds varētu būt labākais šī albuma apzīmējums? Cienījams!

PRET. Brīžiem par daudz augstās mākslas – piemēram, tādas dziesmas kā „Lance” un it īpaši “Procrastination”, kā tautā mēdz teikt, bez puspolša nesaprast.Savukārt latviskās mūzikas cienītāji droši vien būs apbēdināti, ka te ir tikai viena dziesma dzimtajā mēlē („Tumšā stundā”).

Svarīgākais