15.martā Rīgas Kongresu namā, plkst. 18:00 ar Mamatas Šankaras deju teātra uzstāšanos tiks uzsākta Indijas un Latvijas Draudzības svētku ikgadējas rīkošanas tradīcija, kā arī tiks pasniegti apbalvojumi par ieguldījumu Indijas un Latvijas attiecību stiprināšanā.
Svētkus rīko "Indijas Baltijas federācija kultūrai un tirdzniecībai" (Indo Baltic Federation of Culture and Commerce) sadarbībā ar Indijas vēstniecību Latvijā un Indijas klasiskās mūzikas skolu "Sarasvati". Tos atklās Indijas vēstnieks Latvijā Ašoks Sadžanhars (Ashok Sajjanhar) un LR Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Pasaulslavens Mamatas Šankaras deju teātris iekaroja publikas un kritiķu atzinību ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Holandē, Norvēģijā, Zviedrijā, Beļģijā, Austrālijā, Ķīnā, Mongolijā, Japānā un cituviet. Teātra unikalitāti nosaka dabisks mūsdienu rietumu pasaules drāmas teātra elementu un Indijas klasisko deju dramaturģijas savienojums.
Šīs radošās apvienības pirmsākumi meklējami Mamatas tēva Udaja Šankara teātrī, kurš to dibināja pagājušā gadsimtā sākumā Parīzē. Šāds solis bija loģisks turpinājums viņa sadarbībai ar leģendāro krievu balerīnu Annu Pavlovu. Par baletu "Orientālie iespaidi" un Pavlovas un Šankara duetu "Radha un Krišna" jūsmoja ne tikai Londonas Karaliskajā Operā Koventgārdenā, bet visur Eiropā un ASV, kur notika izrādes. Tieši šajā teātrī savu karjeru sāka arī Udaja jaunākais brālis - mūzikas ģēnijs, sītarists un komponists Ravi Šankars. Šīs dižās ģimenes tradīciju turpina arī Mamata Šankara, kura sasniedza slavas virsotni gan kā dejotāja un horeogrāfe, gan arī kā kinoaktrise.
Rīgā viņas deju teātris uzstāsies ar diviem Rabindranāta Tagores, Nobela prēmijas laureāta, šedevriem: deju drāmu "Horikela" un "Tagore simfonijā - Indijas gadalaiki". Tagore ir Indijas "Leonardo da Vinči" jeb polimats. Viņš ir ne tikai ģeniāls dzejnieks, rakstnieks, dramaturgs un komponists, divu tūkstošu dziesmu un divu valstu (Indijas un Bangladešas) himnu autors, bet arī garīgs līderis, filozofs un humānists, kuru daudzi gan austrumos, gan rietumos uzskatīja par pravieti.