Sestdien aicina braukt ar Bānīti, lai baudītu ziemas priekus un pankūku ēšanu

© Publicitātes foto

25. februārī Gulbenes – Alūksnes bānītis un AS „Pasažieru vilciens” vedīs savus pasažierus uz Stāmerienas distanču slēpošanas sacensībām „STĀMERIENA 2012" un Masļenicas svinībām, bet tos, kas Vidzemes pērlē domā pavadīt vairāk laika – uz Alūksnes muižas parka svētkiem.

Turpinot ikmēneša sestdienu dzelzceļiskos pasākumus, šoreiz bānītis sadarbībā ar AS „Pasažieru vilciens” aicina izbaudīt īstus un aktīvus ziemas priekus Stāmerienā.

Pasākuma dalībnieki varēs piedalīties distanču slēpošanā pa Stāmerienas pils parka teritoriju (jāņem līdz savu slēpošanas inventāru), braucienos ar ragavām no kalna, kā arī zemledus makšķerēšanas pasākumā uz Stāmerienas ezera (ar savu makšķernieku inventāru). Drosmīgākie varēs ņemt dalību skijoringā, kura dalībniekus ar slaloma slēpēm vilks zirgs, praktiskākie varēs doties braucienā zirgu kamanās (vai ratos), bet izsalkušākie piedalīties pankūku un tējas degustācijā.

No Rīgas uz Gulbeni AS ”Pasažieru vilciens” reiss aties plkst. 8:29. Pēc ierašanās Gulbenē plkst. 12:16 tiks organizēta Gulbenes šaursliežu depo apskate, savukārt plkst. 13:00 Gulbenes – Alūksnes bānītis savus viesus vedīs uz Stāmerienas dzelzceļa staciju, no kurienes pasažieri tiks nogādāti uz pasākuma svinību vietu - Stāmerienas pils parku.

No Stāmerienes stacijas uz Gulbeni bānītis izbrauks plkst. 16:22, bet AS „Pasažieru vilciens” reiss no Gulbenes uz Rīgu aties plkst. 17:10.

Bez kopīgajiem ikmēneša sestdienu braucieniem, Gulbenes – Alūksnes bānītis kursē katru dienu, visu gadu, pārvadājot gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus starp diviem novadu centriem – Gulbeni un Alūksni un piedāvājot iesaistīties dažādos pasākumos un aktivitātēs.

Izklaide

2024. gada novembrī noslēdzies pirmais posms reģistrācijai Svētkiem. Balstoties uz reģistrācijas sistēmas datiem, kas apkopoti 2024. gada 1. novembrī, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas 20774 tautas deju dejotāji, 12426 kordziedātāji, 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti. Svētkiem gatavojas arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Svarīgākais