Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļš svinēs ikgadējos Bānīša svētkus

© F64

3. septembrī Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļš svinēs ikgadējos Bānīša svētkus, aicinot pie sevis gan vēsturiskās, gan modernās tehnikas mīļotājus un draugus ar moto „Spēks ir dzelzī!”.

Gulbenes – Alūksnes bānītis ir pēdējais regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļš visā Baltijā, un lai godinātu šo unikālo kultūras un vēstures objektu kopš 2000. gada katrā septembra pirmajā sestdienā tiek organizēti Bānīša svētki.

3. septembra Bānīša svētkos paredzētas plašas izklaides programmas visas dienas garumā - tehnikas un meistarības paraugdemonstrējumi, tirgošanās un prezentācijas, dejas un spēles, koncerti un atrakcijas, uguns šovi un dažādi uzvedumi Gulbenē, Stāmerienā un Alūksnē. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad svētku atklāšana norisināsies Alūksnē, savukārt pretēji agrākajiem gadiem visaptverošas svinības un balle notiks arī pašā Gulbenē.

Šī gada svētku akcents tiek likts uz Latvijas industriālo mantojumu, tāpēc Bānītis aicina atsaukties visus seno automašīnu, motociklu un velosipēdu īpašniekus, lai šajos svētkos, popularizējot un pozitīvi atceroties, varētu skatīt tehniku, ar kādu Latvijā un Vidzemē pārvietojās 20. gadsimtā.

3. septembra vakarā notiks Bānīša svētku balles - Alūksnē muzicēs Gunārs un Zane, grupa „Credo”, Stāmerienā grupa „Jūrkant”, Gulbenē „Tranzīts” un DJ Ralfs, ballēs ieeja bez maksas. Pusnaktī Bānītis dosies neparastā nakts reisā no Gulbenes uz Alūksni ar grupu „Dzelzs vilks”.

Gulbenes – Alūksnes bānītis kursēs visas dienas garumā sākot no astoņiem rītā līdz pat 4. septembra pulksten četriem rītā. A/s „Pasažieru vilciens” par godu Bānīša svētkiem norīkos papildus vilcienus no Rīgas 2. un 3. septembrī, kas Rīgā atgriezīsies 3. un 4. septembrī.

Izklaide

2024. gada novembrī noslēdzies pirmais posms reģistrācijai Svētkiem. Balstoties uz reģistrācijas sistēmas datiem, kas apkopoti 2024. gada 1. novembrī, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas 20774 tautas deju dejotāji, 12426 kordziedātāji, 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti. Svētkiem gatavojas arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Svarīgākais