Pie klausītājiem nonākusi grupas “Latgalīšu Reps” jaunākā dziesma “Pazust Latgalē”, kurā piedalās arī leģendām apvītais Roberts Gobziņš. “Dziesma ir ironiska un reizē sirsnīga atsauce uz Gobziņa 90. gadu hitu “Aka Aka”, taču šoreiz ar galamērķi Latgales virzienā - vietā, kur miers un autentiskums joprojām nav izgaisis.”
Reizē ar dziesmu “Pazust Latgalē” publicēts arī videoklips, kas varētu radīt itin plašu rezonansi. Proti, šajā klipā “Latgalīšu Repa” dalībnieki Ivo un Didzis iejūtas ārstu lomās un ar “ātro palīdzību” mēģina glābt Robertu Gobziņu, kurš steidzami jānogādā uz Latgali. Turklāt šī “ātrā palīdzība” nav parasta - tas ir ilūziju ekskursijas autobuss, kas skatītājus aizved cauri absurda un Latgales noskaņu sajaukumam. Videoklipa kulminācija vispār gāž no kājām - Roberts Gobziņš ir radošs un… dzemdē bērnu. “Šis absurda pilnais pavērsiens ir režisēts kā atsauce uz veco latviešu kino ar laimīgām beigām, kur bērna piedzimšana simbolizē cerību, turpinājumu un, protams, dzīves svinēšanu,” skaidro “Latgalīšu Reps”.
Pats Gobziņš to komentē šādi: “Savukārt es gribu pazust Latgalē, lai liekam satraukumam nav nekāda pamata, citādi Rīgā visu laiku “keep cool on the street”.”
““Pazust Latgalē” ir muzikāla ekskursija starp laikiem, vietām un ironiju, kas vienlaikus godā Latgales kultūru, valodu un ļauj paskatīties uz mūzikas mākslu brīvāk - bez robežām un aizspriedumiem,” pauž mūziķi.
Dziesma tapa apvienības “Latgalīšu Repa” muzikālajā nometnē, kur piedalījās arī Matīss Repsis (taustiņi) un grupas bundzinieks Rihards Špacs. Tekstu autori - Didzis Kozlovs un Ivo Grigalis, kā arī pats Roberts Gobziņš. Par video parūpējies operators un režisors Ritvars Bluka, skaņas apstrāde - Jānis Šmēdiņš jeb Fakts (“Prime Time studio”), plates skrāpējis Kaspars Dziļums jeb DJ Aspirins.