Rīgā notiks jau otrā mūzikas instrumentu spēles meistarklašu nometne talantīgiem ukraiņu bērniem

© Publicitātes foto

No 4. līdz 15. aprīlim Osokina Brīvības festivāla Ukrainai komanda pianista Andreja Osokina vadībā Rīgā īstenos otro mūzikas instrumentu spēles nometni talantīgiem mūzikas skolu audzēkņiem no Ukrainas Čerņihivas apgabala.

Šīs radošās nometnes mērķis ir sniegt iespēju pilnveidot instrumentu spēles prasmes izcilu Latvijas mūzikas skolu pedagogu vadībā, vienlaikus iepazīstot Latviju un atgūstoties no kara šausmām. Nometnes laikā notiks vairāki koncerti Pāvula Jurjāna Rīgas Mūzikas skolā, kā arī īpašs pasākums kultūrtelpā “Ola Foundation”, kurā satiksies mūzikas instrumentu spēles nometnes un Bērnu slimnīcas fonda rīkotās psihoemocionālās rehabilitācijas nometnes dalībnieki.

Mūzikas instrumentu spēles nometnes idejas autors, pianists Andrejs Osokins stāsta, ka kopš kara sākuma mūzika daudziem ukraiņu bērniem kļuvusi par vienīgo cerības un spēka avotu: “Viņi turpina spēlēt mūzikas instrumentus bumbu patvertnēs, aukstumā, bez elektrības, sprāgstošu bumbu un lidojošu dronu radītās skaņās, kuras nevajadzētu dzirdēt nevienam, it sevišķi bērniem. Viņu sapņus kļūt par mūziķiem apdraud ne tikai fiziskie apstākļi - uzbrukuma draudi un pastāvīga cīņa par izdzīvošanu, bet arī izmisums un neskaidrība par nākotni. Tādos apstākļos laika veltīšana mūzikai var šķist mazsvarīga un lieka. Tieši tāpēc ir tik svarīgi viņus tagad atbalstīt - dot iespēju attīstīties, augt un arī sapņot par skaistu nākotni, lai bērni spētu turpināt iesākto ceļu un kādu dienu stāvēt uz lielajām skatuvēm jau kā profesionāli mūziķi.”

Pirmā mūzikas instrumentu spēles meistarklašu nometne Ukrainas kara skarto apgabalu mūzikas skolu audzēkņiem notika 2024. gada oktobrī Pāvula Jurjāna Rīgas Mūzikas skolā.

Čerņihivas apgabala valsts administrācijas Kultūras, tūrisma, tautību un reliģiju departamenta direktore Ludmila Zamaja uzsver šādu nometņu nozīmību: “Šodien Ukrainas bērni saskaras ar smagiem psiholoģiskiem izaicinājumiem, ko izraisījis karš - pastāvīgi apšaudes draudi, bailes par dzīvību, zaudējumi, piespiedu pārvietošana un nepārtraukts stress ir viņu pavadoņi ik dienas. Šādos apstākļos iespēja doties uz muzikālo nometni Latvijā var kļūt par būtisku emocionālu atbalstu un palīdzēt bērniem atgūt psiholoģisko līdzsvaru. Uzturēšanās drošā vidē, komunikācija ar vienaudžiem no citām valstīm un radošais process palīdz mazināt trauksmi, ļauj bērniem sajusties kā daļai no pasaules kopienas un dod cerību uz

mierpilnu nākotni. Šādu nometņu nozīme ir ārkārtīgi liela arī tādēļ, ka tās apvieno māksliniecisko attīstību ar humāno misiju - palīdz saglabāt bērnību pat visgrūtākajos laikos, turklāt dalība šādā nometnē paver jaunus profesionālās izaugsmes apvāršņus.”

Izklaide

Reperim Odam šobrīd nav viegli peldēt pret straumi – jauši vai nejauši izveidots, taču viņa blakusprojekts kā Priekameitu Sencim kopā ar Grandmasteru Neonu guvis satriecošus komerciālos panākumus, un lielākā daļa klausītāju no viņa nu jau gaida tieši to, nevis paša Oda kompozīcijas. Neraugoties uz to, Ods spītīgi virzās uz priekšu, ik pa laikam pieļaujot iespēju M. Sencim doties pensijā.