Ja aktīvi strādā un kaut ko ļoti vēlas, tad daudz ko var panākt. Piemēram, sagrabināt debijas albumu tikai gada pastāvēšanas laikā.
Grupa “Ilonas Maska” (nosaukums rada nepārprotamas asociācijas ar daudzu nīsto miljardieri Īlonu Masku) izveidojusies tikai 2023. gadā Valmierā, tomēr jau paguvusi uzstāties diezgan daudz koncertos un tagad arī izdot albumu. Grupas pamatsastāvu veido Kaspars Cīrulis (ģitāra, vokāls), Kristaps Dzvinko (basģitāra, vokāls) un Oskars Vimba (bungas). Pēc pašu mūziķu domām, “grupas galvenās muzikālās ietekmes sakņojas 90. gadu “grunge” mūzikā un pankrokā.”
Ar to “grunge” viņiem gan ir pavāji, pankroks vairāk ir manāms tekstos, taču - jā, kopumā tas ir ļoti hārdkorīgs alternatīvais roks.
“Ilonas Maskas” debijas albumā iekļautas septiņas dziesmas, kuru “tematika ietver eksistenciālus jautājumus un tēmas par sociāliem procesiem sabiedrībā, kā arī personīgus pārdzīvojumus.” Ieraksts tapis 2024. gadā studijā “Hodila Records” Valmierā, to miksējis un māsterējis skaņu inženieris Ģirts Laumanis jeb Lomiks. Starp citu, valmieriešu garadarbs pieejams ne tikai straumēšanas vietnēs, “Bandcamp” un “YouTube”, bet ierobežotā daudzumā to esot iespējams iegādāties arī CD un vinila platēs grupas koncertos.
Ņemot vērā to, ka grupa pastāv tikai gadu, tās sniegums un arī debijas ieraksts ir vairāk nekā pieklājīgs. Jāatzīst, ka “Ilonas Maska” skan mazliet pagarlaicīgi, tomēr albumā ir vairāki gabali, kurus ir vērts noklausīties (un tajos ieklausīties). Pirmām kārtām tā ir dziesma “Savi cilvēki” par korupciju politiskajā līmenī. “Sashēmo laimi juridiski korekti / sashēmo laimi visās instancēs,” dzied, tas ir, kliedz Kaspars un/vai Kristaps - tā ir, diemžēl tā ir… Vēl - “Izstāšanās”, kuras teksts ir teju Dambja un “Inokentijs Mārpls” stilā, savukārt muzikāli šis gabals nudien ir pankroks. “Bezvadu sejas” - par tehnoloģiju un interneta aizvien nogalinošāko nozīmi mūsu dzīvēs, arī vērts ieklausīties. Neslikts albums, varbūt pat labs.