Dumbris debitē ar dziesmu par celtnieka un šuvēja mīlas stāstu

© Publicitātes foto

Relatīvi pieredzējušais mūziķis Dumbris (īstajā vārdā Artūrs Dumbris) piedāvā klausītājiem savu pirmo solodziesmu – tās nosaukums ir “Houses and Needles”.

Dumbris ir vairāku muzikālu projektu dalībnieks, ģitārists, solists un producents. Jau vairāk nekā 20 gadus muzicējis indī, roka un poproka grupās, tostarp tādās kā “Tūkstoš ceļi”, “Mežonīgais Rieksts”, “Suzanna”, “Blitze”, “Avakādo Latte” un citās.

Dziesma radīta grupas ”Avakādo Latte” dziesmu izaicinājuma ietvaros, kura laikā trīs mūziķiem deviņu dienu laikā bija jāsacer un jāieraksta deviņas dziesmas, skaņdarba tēmu pirms tam izlozējot no nejauši kopā saliktiem vārdiem. Šīs dziesmas iesākšanai autoram bija pieejama informācija “māja ar adatu 20. gadsimta sākumā sadevās rociņās mašīnā, jo viņai bija skaisti mati”, un, apstrādājot šo “sviestaino” teikumu, radies smeldzīgais celtnieka un šuvējas mīlestības stāsts “Houses and Needles”.

Šo dziesmu sacerējis, ierakstījis, aranžējis un producējis pats Dumbris, bet miksēšanu un māsterēšanu veicis Kārlis Šteinmanis. Ko teikt par “Houses and Needles”? Viegla, jauka, nepretencioza un simpātiska dziesmiņa - labi klausās un to prom aizgriezt neprasās. Arī apdziedātā tēma sanākusi interesanta (cik nu tā nolasās), it īpaši, ja ņem vērā dziesmas radīšanas vēsturi. Diemžēl, ja runājam par komerciālo potenciālu, tad tāda gan te nav, jo šādas stilistikas dziesma angļu valodā pie mums neaizies, bet “ne pie mums” tādu un līdzīgu ir tūkstošiem. Koncertos var spēlēt, bet uz radiostacijām to sūtīt nav jēgas, ja vien neesi Chris Noah. Nez, kas būtu, ja dziesmu ieskaņotu latviski... Bet to mēs laikam nekad neuzzināsim.

Izklaide

Lai gan var diezgan droši prognozēt, ka lielākā daļa latvju mūzikas cienītāju par dueta “Domenique Dumont” esamību nezina neko vai gandrīz neko, tas ir viens no straumēšanas servisos visaugstāk novērtētākajiem mūsu mūzikas produktiem visā pasaulē. Noslēpumainībā pašu mājās un panākumos starptautiskajā apritē ar duetu var sacensties, šķiet, vienīgi “Sign Libra” un Tobu. Starp citu, pēdējais ir vēl mīklaināks.

Svarīgākais