Alternatīvā "Stūrī Zēvele" atgriežas ar jaunu dziesmu un video

© Publicitātes foto

Dziesma “Neviens” – tā sauc latviešu alternatīvās grupas “Stūrī Zēvele” jaunāko skaņdarbu, kas radīts četrus gadus pēc grupas pēdējā albuma “Labvakar” izdošanas.

Dziesmas “Neviens” grupai neraksturīgā un negaidīti elektronizējošā mūzika ir “Stūrī Zēvele” dalībnieku kopdarbs, savukārt vārdus sarakstījis Kārlis Vērdiņš. Dziesmai tapusi arī videoversija, kas stāsta par kaislībām un intrigām kādā anonīmā sapulcē nenosauktā Rīgas vidusskolā 2024. gada rudenī. Videoklipu radījuši studijas “Artava” mākslinieki Raitis Bērziņš un Zigmunds Ziemelis. Dziesmas vizuālim izmantots mākslinieces Annas Baklānes darbs.

“Stūrī Zēvele” dibināta 2006. gadā Kuldīgā, bet pēdējos 14 gadus tās darbības pamatvieta ir Rīga. Grupas sastāvā ir Klāvs Lauls (vokāls, ģitāras, taustiņi), Elizabete Milta (vokāls, taustiņi, melodika), Justīne Kuzņecova (flauta), Maija Ušča (bass) un Uldis Gedra (bungas).

“”Stūrī Zēvele” muzikālo kodolu nemainīgi veido vīriešu un sieviešu balsu tandēms, un apvaldītais muzikālais pavadījums netraucē balsīm plūst vienai caur otru, kļūstot nedalāmām. Nekas neveido kontrastējošus pretmetus, un tieši šāds izlīdzināts ritējums ir “Stūrī Zēvele” atpazīšanas iezīme. Viņi atdzīvina ļoti vienkāršu un pierastu muzikālu formulu. Tieši šādā - saprotamā un fokusētā - formātā ir izdziedātas daudzas svarīgākās dziesmas pasaulē. Dziesmas, kuru autoriem bija svarīgāk akcentēt to, ko viņi saka, nevis veidu, kā to var pateikt,” tā savulaik grupas skanējumu raksturoja mūzikas speciālists Mikus Solovejs. Jāpiekrīt.

Izklaide

2024. gada novembrī noslēdzies pirmais posms reģistrācijai Svētkiem. Balstoties uz reģistrācijas sistēmas datiem, kas apkopoti 2024. gada 1. novembrī, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas 20774 tautas deju dejotāji, 12426 kordziedātāji, 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti. Svētkiem gatavojas arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Svarīgākais