“Apvedceļš” iesaistās kampaņā un aicina nebraukt dzērumā

© Publicitātes foto

Ticiet vai nē, taču pēc 24 gadu pastāvēšanas grupa “Apvedceļš” esot nolēmusi mainīt nosaukumu uz “Drošais ceļš”. Daudz nopietnāks un vērtīgāks pieteikumus - šīs vasaras koncerti būs veltīti audzinošai misijai, proti, vērst sabiedrības uzmanību uz vieglprātīgu attieksmi pret satiksmes drošību.

Ar pirmo singlu “Pālis pie stūres nav brālis” grupa kopā ar CSDD piesaka kampaņu, aicinot cilvēkus nesēsties pie stūres alkohola reibumā. Īpaša uzmanība pievērsta lielajam satiksmes negadījumu skaitam uz vietējas nozīmes un lauku ceļiem.

“Ar šo muzikālo projektu vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību satiksmes drošībai un mudināt katru aizdomāties par savu rīcību. Arī mums pašiem ir smaga pieredze ar pārgalvīgu braukšanu, tāpēc gribam ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem iesaistīties šīs problēmas risināšanā. Ar nosaukumu “Drošais ceļš” mums būs jauns repertuārs, kas veltīts tieši drošas satiksmes tēmai. Mūzikā ir spēks, un tā var raisīt diskusiju arī par nopietnām tēmām, varbūt arī iesakņot kādu jaunu, labāku paradumu mūsu cilvēkos,” stāsta grupas “Drošais ceļš” līderis Jānis Krūmiņš, piebilstot, ka turpmāk grupa kā “Drošais ceļš” izpildīs ceļu satiksmes drošības tēmai veltītas dziesmas, savukārt koncertos uzstāsies arī ar klausītājiem ierasto un iemīļoto grupas “Apvedceļš” repertuāru.

Dziesma “Pālis pie stūres nav brālis” vēstī par īpaši Līgo svētku laikā un vasarā aktuālo skarbo realitāti - kas notiek, kad vadītājs pie stūres sēdies pēc iedzeršanas. Mūziķi atzīst, ka koncertos un ikdienā nereti nākas redzēt, cik vieglprātīgi cilvēki attiecas pret satiksmes noteikumiem un aizmirst par veselo saprātu, radot nevajadzīgi bīstamas situācijas uz ceļa.

Izklaide

Nākamās nedēļas nogalē no 26. līdz 28. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiekošais festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2024” pulcēs 45 māksliniekus no 14 valstīm. Starp tiem būs arī kupls skaits vietējo izpildītāju.

Svarīgākais