Rakovska kopā ar latgalieti Zušu izdod maģisku dziesmu

© Publicitātes foto

Grupa “Triānas Parks” izdevusi jaunu dziesmu “Liepu laipas”, kura dalību ņēmis arī pazīstamais Normunds Zušs – dziedātājs no Latgales, šlāgermūzikas grupas “Galaktika” līderis un LTV raidījuma “Sirdsdziesma” vadītājs.

Dziesma “Liepu laipas” grupai “Triānas Parks” un tās līderei Agnesei Rakovskai ir īpaša, jo tajā piedalās arī dziedātājs no Latgales - Normunds Zušs.

“Vienai no manām vecmāmiņām saknes ir atrodamas Latgalē, tādēļ, strādājot pie dziesmas, sapratu, ka man tas ir kā antropoloģisks pētījums, lai iepazītu Latgali un tās kultūru,” skaidro Agnese. “Manuprāt, Normunda balss ļoti labi iederas šajā dziesmā, jo tās skanējums ir saistīts ar latvisko un mūsu tradīcijām.”

“Šī dziesma jau demo versijā spēja mani uzrunāt ar savu etnisko skanējumu un stāstu, kurā daudzi klausītāji spēs saskatīt arī sevi. Kad Agneses enerģija, emociju brīvība un vokāls savijas ar latgaliešu valodu, šķiet, veidojas kāds maģisks spēks, kas šo dziesmu paceļ ārpus šīs pasaules rāmjiem un standartiem. Man prieks par sadarbību ar Agnesi un par rezultātu!” saka Normunds Zušs.

Dziesmai tapis arī videoklips, kura tapšanā piedalījušies redzami Latvijas kino pasaules pārstāvji - režisors Lauris Ābele un operators Mārcis Ābele. “Šī projekta ietvaros mums bija liels prieks sadarboties ar brāļiem Ābelēm. Liekas, ka šī sadarbība ir jauns sākums kaut kam lielākam,” prāto Agnese.

Videoklips ir īpašs ar to, ka tas uzņemts ar infrasarkanās gaismas kameru, lai piešķirtu tam sākotnēji iecerēto maģisko noskaņu un nodotu vēstījumu par to, ka dzīvojam patiesi skaistā vietā - Latvijā. Jāpiebilst, ka Agneses vizuālais tēls tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studentēm Letīciju Orlovu un Margrietu Apfelbergu.

Svarīgākais