Princis Harijs, ierodoties Nigērijā, piedalījies sēdvolejbola mačā

© AFP/Scanpix/Leta

Trīs dienu vizītē Nigērijā Lielbritānijas princis Harijs nedēļas nogalē popularizēja "Invictus" spēles un piedalījās sēdvolejbola mačā ar Nigērijas armijas veterāniem.

Saseksas hercogs un viņa dzīvesbiedre Megana Mārkla piektdien ieradās Nigērijas galvaspilsētā Abudža un apmeklēja vairākas skolas, kā arī tikās ar ievainotajiem nigēriešu karavīriem.

Tāpat Abudžā armijas virsnieku kompleksā prinča Harija komanda aizvadīja draudzības spēli ar Nigērijas aizsardzības vadītāja, valsts augstākā komandiera, vienību.

"Invictus" spēlēs piedalās bruņoto spēku veterāni ar invaliditāti, kuri sacenšas paralimpiskajās disciplīnās. Iepriekšējās "Invictus" spēlēs, kas 2023.gadā norisinājās Vācijas pilsētā Disledorfā, piedalījās aptuveni 500 sportisti no 21 valsts.

Nākamās "Invictus" spēles 2025.gada sākumā norisināsies Kanādas pilsētās Vankūverā un Vistlerā.

Šāds sporta forums tiek rīkots kopš 2014.gada un norisinājies sešas reizes Londonā, Orlando, Toronto, Sidnejā, Hāgā un Diseldorfā. Spēļu dibinātājs ir Saseksas hercogs, Princis Harijs, kurš pats savulaik dienēja britu karaspēkā Afganistānā.

Izklaide

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā 25. jūlijā jau trešo gadu notiks festivāls “Jauns kā Viļņa”, kurā ar bezmaksas (!) koncertu vienā no pilsētas lielākajām zaļajām zonām – Viņģa parkā (Vingio parkas) – uzstāsies britu popzvaigzne Rita Ora.

Svarīgākais