Kulakovam veltīto lielkoncertu ievadīs Ikara Ruņģa dēla grupa

© Publicitātes foto

Jau pēc nedēļas, 14. maijā, “Arēnā Rīga” notiks lielkoncerts “Sirds kā pērkondārds”, kurā pulcēsies nesen mūžībā aizgājušā komponista Jura Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē, lai pieminētu latviešu mūzikas dižgaru viņa piedzimšanas mēnesī.

Jurim Kulakovam veltītajā koncertā piedalīsies grupas “Pērkons”, “Instrumenti”, “Dagamba”, “Menuets”, Liepājas Simfoniskais orķestris, dziedātājs Nauris Puntulis, Trīs tenori, Jura Kulakova meita - vijolniece Justīne Kulakova-Sypniewski, mūziķi Ainars Virga, Uldis Marhilevičs, Armands Alksnis, RTU vīru koris “Gaudeamus” un daudzi, daudzi citi. Koncerta mākslinieciskais vadītājs - Reinis Sējāns.

Vakaru iesildīs grupa “Skaļā Daba”, kurā apvienojušies seši jauni mūziķi, kurus vieno mīlestība pret dzīvu un latvisku rokmūziku, tās turpināšanu un lološanu jaunradē.

“Mūsu pirmais koncerts bija Rojā, 2021. gada “Kulakova naktī”, un kopš tās reizes Jura mūzika mūsu repertuārā ir bijusi vienmēr,” stāsta bundzinieks Kristaps Ruņģis - “Pērkona” bundzinieka Ikara Ruņģa dēls. “Bez Jura mūzikas mūsu grupai pat nebūtu nosaukuma “Skaļā Daba”, jo to iedomājās grupas solists Matīss Mateuss-Kalniņš, kamēr “Kulakova naktij” gatavojām dziesmu “Klusā daba ar akācijām”.” Grupas sastāvs: Matīss Mateuss-Kalniņš (vokāls), Kristaps Ruņģis (bungas), Gustavs Gailītis (ģitāra), Reinis Rudens (ģitāra), Edvards Jānis Treijs (basģitāra) un Melisa Debora Kaškura (taustiņi). Viņu izpildījumā skanēs “Pērkona” dziesmas “Troksnis”, “Šeiks pie loga”, “Klusā daba ar akācijām” u.c.

“Koncerts “Sirds kā pērkondārds” būs Latvijā pazīstamu mūziķu, rokgrupu, koru un orķestru - Jura draugu, radošās dzīves līdzgaitnieku, sekotāju un mācekļu - veltījums izcilajam komponistam, viņa nepieradinātajai un nepieradināmajai dzīvei un mūzikai, kura nu jau paaudzēs iedvesmo, aizrauj, liek just, domāt un būt - būt sev pašam. Dziļa filozofija un smalka ironija, alkaina dzīves mīlestība un smeldzīgas skumjas, bezkompromisa patriotisms, absolūta domas brīvība un bohēmiska neatkarība dzīvē un mākslā - tāds bija Juris, un tāda ir un mūžīgi būs viņa mūzika, uz kuras spārniem viņš ir aizlidojis nemirstībā. Tāpēc atcerēsimies Juri tā, kā viņš to būtu gribējis: kopā ar kazu kāpsim debesīs, skumsim svaigā rasā zālē, skaitīsim uguņus uz katra kalna, kur mēs šovasar dzīvosim, spridzināsim un pērkonīgi dārdēsim, sauksim “gulbi, gulbi!” un skaidri zināsim, kas jādara ar rokām tad, kad krauklīt’s sēž stabiņā, pašā staba galiņā!” aicina koncerta organizatori.

Izklaide

Ar jaunu dziesmu “Atpakaļ sauc” klajā nākusi Diona. “Singls vēsta par dzīves attiecību ironiju, kad nereti cilvēki alkst viens pēc otra, bet katrs citā laikā, kas nekad nesaskan abiem kopā,” ziņo dziedātājas komanda.