LTV uzsāk Eirovīzijas trieciennnedēļu

© Publicitātes foto

Gaidot Dona dalību Eirovīzijas dziesmu konkursā, Latvijas Televīzijā (LTV) teju visu nedēļu gaidāma īpaša programma – erudīcijas spēles un diskusija, kā arī krāšņas tiešraides no Malmes Zviedrijā. Dona uzstāšanās Eirovīzijā – otrajā pusfinālā 9. maijā.

Eirovīzijas nedēļu LTV iesāks pirmdien, 6. maijā, kad plkst. 20.35 erudīcijas spēlē “Veiksme. Intuīcija. Prāts” jeb “V.I.P.”pie raidījuma vadītāja Uģa Joksta tiksies Dons un DJ Rudd (Rūdolfs Budze) ar savām komandām. Kopā ar Donu spēlēs grupas “Singapūras satīns” dalībnieks, raidieraksta “Bize vaļā” veidotājs un Latvijas Eirovīzijas delegācijas komunikācijas vadītājs Edgars Bāliņš, kā arī Undīne Ozoliņa, kura palīdz Donam veidot sociālo mediju saturu. Savukārt mūzikas producents un dīdžejs DJ Rudd savā komandā aicinājis latviešu mūziķi un dziesmu autoru Chris Noah (viņš būs arī Dona bekvokālists Eirovīzijā), kā arī “Universal Music” Latvijas izdevniecības pārstāvi Elizabeti Šuksti, kura zināma arī kā DJ Gimmetacos.

Kā zināms, Eirovīzija šogad notiks Malmē, Zviedrijā, kur īpaši lepojas ar grupas “ABBA” uzvaru 1974. gada konkursā - kopš dziesmas “Waterloo” triumfa pagājuši 50 gadi! 6. maijā plkst. 22.05 LTV1 un REplay.lv būs skatāma koncertfilma “ABBA” (1977, režisors Lase Hallstrēms). Austrālijas radio dīdžejs Ešlijs Voless dzenas pakaļ grupai, lai sagatavotu ekskluzīvu interviju ar “ABBA” viņu slavenās 1977. gada Austrālijas tūres laikā. Viņam ir nedēļa laika, taču ik uz soļa jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem. Filma attēlo “ABBA” fenomenu grupas Austrālijas tūres laikā un ir viena no retajām iespējām piedzīvot grupas dzīvo uzstāšanos uz skatuves. Lomās - Roberts Hjū, Anni Frīda Lingstade, Benijs Andersons, Bjerns Ulvēuss, Agnēta Feltskūga, Toms Olivers u.c.

Pirmais Eirovīzijas konkursa vakars gaidāms otrdien, 7. maijā. Plkst. 20.00 LTV jauniešu platformā 16+ (Youtube: LTV16plus) pirmizrādi piedzīvos spēle “Eirovīzijas nokauts”. Šajā erudīcijas sacensībā tiksies Edgars Bāliņš un Rihards Gromuls, bet roku uz pulsa turēs un spēli komentēs Barbara Dzelme. Kurš izrādīsies spēcīgākais Eirovīzijas prāts un vai spēlē tiks piedzīvots nokauts? Lai viss nebūtu tik vienkārši, noslēdzošajā kārtā spēlei pievienosies vēl viens viesis, kurš izaicinās dalībniekus.

Eirovīzijas pirmā pusfināla tiešraide - plkst. 22.00 LTV1 un REplay.lv. Dziedātāja Lorīna (Loreen), pērn uzvarot konkursā, nodrošināja, ka Eirovīzija septīto reizi atgriežas Zviedrijā. Pirmajā pusfinālā uzstāsies Kipras, Serbijas, Lietuvas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Horvātijas, Islandes, Slovēnijas, Somijas, Moldovas, Azerbaidžānas, Austrālijas, Portugāles un Luksemburgas pārstāvji. Starp citu, Luksemburga Eirovīzijā atgriezīsies pēc 31 gadu ilgas pauzes.

Iesildoties otrajam pusfinālam, kurā ar devīto kārtas numuru uz Eirovīzijas skatuves kāps Latvijas pārstāvis Dons, 9. maijā plkst. 21.10 raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” Eirovīzijas speciālizlaidumā pie dalībnieku pultīm stāsies cilvēki, kuri par Eirovīziju zina daudz, jo paši bijuši ar to saistīti: LTV režisors Arvīds Babris, tērpu mākslinieks Kašers jeb Kaspars Blūms-Blūmanis, kā arī mūziķi Andrejs Reinis Zitmanis no “Sudden Lights”, Marija Naumova, Aminata Savadogo, Justs Sirmais, Līga Robežniece, Agnese Rakovska, Roberto Meloni, Katrīna Dimanta, Markus Riva, Dagnis Roziņš no grupas “Citi zēni” un Lauris Reiniks.

Uzreiz pēc spēles plkst. 22.00 Eirovīzijas otrais pusfināls, kurā piedalīsies Latvijas, kā arī Maltas, Albānijas, Grieķijas, Šveices, Čehijas, Austrijas, Dānijas, Armēnijas, Sanmarīno, Gruzijas, Beļģijas, Igaunijas, Izraēlas, Norvēģijas un Nīderlandes pārstāvji. Šogad pirmo reizi Latvijā par otrā pusfināla dalībniekiem un finālistiem varēs balsot ne tikai zvanot un sūtot īsziņas, bet arī Eirovīzijas dziesmu konkursa lietotnē (Eurovision Song Contest app) un vietnē www.esc.vote. Pusfinālā balsošana sāksies pēc pēdējās dziesmas izskanēšanas, savukārt lielajā finālā jau īsi pirms pirmās dziesmas. Jāuzsver, ka, kā ierasts, par Latvijas priekšnesumu Latvijā balsot nevarēs.

Eirovīzijas fināla vakarā, 11. maijā, plkst. 21.10 pie ekrāniem aicinās Jānis Pētersons no grupas “Citi zēni”, kā arī mūziķis Kaspars Ansons un grupas “Vēstulēs” dalībnieki, lai jautrā un izzinošā diskusijā “Iešūpo Eirovīziju!” apspriestu, kā šogad konkursā sokas Donam un kas gaidāms finālā. Būs arī iespēja ielūkoties konkursa aizkulisēs un uzklausīt Latvijas delegācijas pārstāvjus.

Savukārt plkst. 22.00 būs laiks just līdzi norisēm Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā. Eirovīzijas oficiālais sauklis “Vienoti mūzikā” atspoguļo mūzikas spēku, kas saved kopā cilvēkus no visas pasaules, un daudzveidība būs viena no šī gada konkursa galvenajām iezīmēm, svinot dažādību ne tikai mūzikā, bet arī emocijās. Jau zināms, ka finālā piedalīsies mūziķi no lielā sešinieka valstīm (Francijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Zviedrijas), kuriem piepulcēsies pa desmit veiksminiekiem no katra pusfināla. Eirovīzijas pusfinālu un fināla tiešraides komentēs Toms Grēviņš, finālā viņam arī šogad pievienosies Lauris Reiniks.

Izklaide

Džeza dziedātāja Rūta Dūduma izdevusi jaunu dziesmu “Šķiltin šķīla valodiņas” no rudenī gaidāmā albuma “Pajums”. Tās skanējumu veidojis komponists un albuma producents Jānis Ķirsis.

Svarīgākais