Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Izklaide

No “Mirāžas” inkasācijas auto līdz mersedesam kā Kristapam Porziņģim – tuvojas izstāde “Auto 2024”

© Publicitātes foto

No 19. līdz 21. aprīlim Ķīpsalā notiks izstāde “Auto 2024”, kurā visskaļāk sevi pieteiks “Auto Exotica” ar drosmīgi pārveidotiem un restaurētiem spēkratiem – gan braukšanai pa ielām, gan cīņai sacensībās. Turklāt līdzās ātrākajiem, ar saules enerģiju darbināmiem un aerogrāfijas stilā apgleznotiem spēkratiem varēs vērot elpu aizraujošu motokaskadieru šovu “nāves bumbā”.

Mersedess gluži kā Porziņģim

“Auto Exotica” ekspozīcijā būs apskatāma arī vācu tūninga kompānijas “Koenig Specials” pārbūvētā 80. gadu “Mercedes-Benz” S-klases kupeja (W126), kas ieturēta itāļu superauto “Ferrari Testarossa” vizuālo elementu stilā. Tieši šādas modifikācijas mersedess ir arī Latvijas labākajam basketbolistam Kristapam Porziņģim, bet tikai citā krāsā. Šādi pārbūvēta klasiskā mersedesa cena var pārsniegt pat 100 tūkstošus eiro.

Publicitātes foto

Filmas “Mirāža” inkasācijas automobilis

Izstādē varēs apskatīt soctīklos popularitāti guvušo “Lada Niva” apvidus automobili, kas pārbūvēts filmas “Mirāža” inkasācijas auto stilā. Lai arī 80. gadu filmas “Mirāža” darbība norisinājās it kā ASV, uzņemta tā tika tepat, Padomju Savienībā, tādēļ par “amerikāņu” bankas inkasācijas automobili kļuva tas, kas tobrīd pie mums bija pieejams - "Lada Niva" apvidnieks. Filmai izgatavotais automobilis 80. gadu standartiem izskatījās gana nikni - logiem priekšā režģi un spēkrata aizmugurē uzstādīts naudas seifs. Filmas vajadzībām tapušajam “Lada Niva” inkasācijas auto projektam nav saglabājušās nekādas skices, tādēļ jelgavnieks Ruslans Grigorovičs no “ANRU Motors” savu versiju par šo auto veidoja, skatoties filmu, kurā galvenās lomas atveido Mirdza Martinsone un Mārtiņš Vilsons.

Publicitātes foto

Sacīkšu taisnē visātrākie spēkrati - pro dragsteri

Ātrāk, tālāk un augstāk ir mūzšeni sacensību izaicinājumi. Automobiļu pasaulē viena no populārākajām spēku samēru noskaidrošanām notiek dragreisa taisnē - kurš ātrāk no starta līnijas nonāks finišā. Nopirkt kādu itāļu superauto un uzvarēt visus koplietošanas satiksmei paredzētos sportiskos spēkratus nav liela māka. Māksla ir uzbūvēt tādu sacīkšu bolīdu jeb šajā gadījuma “dragsteru”, kam līdzi netiks neviens cits sauszemes transportlīdzeklis.

Publicitātes foto

Baltijā pirmais ar saules enerģiju darbināmais auto

Tikpat liels sacensību gars ir Igaunijā tapušajam ar saules enerģiju darbināmajam automobilim “Solaride”, kas gan pārstāv pilnīgi citu disciplīnu. Šo prototipu nu jau otrajā paaudzē radījuši Igaunijas augstskolu studenti, lai piedalītos izturības sacensībās jeb tā saucamajos ekorallijos. Jaunākais no sasniegumiem “Solaride 2.0” spēkratam ir 3. vieta starptautiskajās sacensībās Austrālijā. Šāds Baltijā pirmais ar saules enerģiju darbināmais spēkrats spēj sasniegt ātrumu 140 km/h, tomēr sacensību režīmā ar to nebrauc īpaši ātrāk par 90 km/h, lai taupītu enerģiju. Turklāt šo braukšanas ātrumu automātiski izvēlas vadības programmatūra, kas ir par 7 % efektīvāka nekā tad, ja optimālo braukšanas ātrumu noteiktu pats vadītājs.

Publicitātes foto

Latviešu “Vera” pret igauņu “Vikingu”

Jau pērnā gada izstādē apmeklētāju īpašu uzmanību izpelnījās aerogrāfijas stilā apgleznotie kravas vilcēji. Arī šogad būs divu šādu smago automobiļu “duelis” - jau pazīstamā latviešu “Vera” pret igauņu jaunpienācēju “Vikingu”. Abi šie pārbūvētie un apgleznotie kravas vilcēji piedalās “show truck” starptautiska mēroga šovos Eiropā. Abi projekti tapuši uz “Scania” kravas vilcēju bāzes, “Vera” attīsta 650 zirgspēku jaudu standarta 500 ZS vietā, bet “Vikings” ir jaunāks un jaudīgāks - ar 770 ZS jaudu. Abi auto ir pilnībā pārbūvēti gan no ārpuses, gan arī no iekšpuses. Interjeri ir veidoti Rīgā pie “Golden Beard Customs”, abiem auto ir ar aerogrāfija, kuru zīmēja māksliniece Mari Putus no Somijas.

Publicitātes foto

Latvijā vienīgā “Hellcat” kupeja

Spēkratu neizbēgamās elektrifikācijas laikmetā tāds muskuļauto kā “Dodge Challenger SRT Hellcat” ir pilnīgs pretmets mūsdienu autobūves vektoram - 717 zirgspēku jauda no 6,2 litru V8 kompresormotora un 70 litru benzīna tvertnes izsūkšana sausa 13 minūtēs, ja pa automaģistrāli traucas ar akseleratora pedāli grīdā. Tam ir nepieciešams ne tikai daudz degvielas 2,9 sekunžu paātrinājumam līdz 100 km/h un 320 km/h maksimālajam braukšanas ātrumam, bet arī daudz gaisa iekšdedzes cikla nodrošināšanai - tieši šī iemesla dēļ “Dodge” inženieri vienu no priekšējiem lukturiem aizstājuši ar papildu gaisa tvērēju. Tomēr, ja lauvu nerausta aiz ūsām, tā ir pilnīgi mierīga - braucot civilos apstākļos, šis V8 muskuļauto uz šosejas spēj iekļauties arī 10 litru patēriņā uz 100 km.

Publicitātes foto

Ne tikai eksotiski spēkrati, bet arī auto entuziastu burziņš

“Auto Exotica” sadaļas ekspozīcijā ir ne tikai jaudīgi un krāšņi automobiļi, bet arī auto entuziastu burziņš. Par muzikālo pavadījumu izstādē, kā vienmēr, būs parūpējies audiotehnikas uzstādīšanas uzņēmums “SoundPit”, kurš apskatei un klausīšanai piedāvās trīs automobiļus ar dažādiem audiosistēmas risinājumiem. Savukārt "CC Nation" autoentuziastu komūna, kas pazīstama ar saviem vērienīgajiem brīvdabas festivāliem autofaniem vasarā, izstādē iepazīstinās ar automobiļu projektiem “stance”, drifta un klasisko auto kategorijā. Amerikāņu automobiļu cienītāji izstādē varēs satikt Amerikāņu autokluba pārstāvjus un apskatīt klasiskos modeļus no laikiem, kad tos bagātīgi dekorēja ar hromētām detaļām.

Publicitātes foto

Elpu aizraujoši triki “nāves bumbā”

Vēl izstādes apmeklētājiem būs unikāla iespēja vērot vienu no pasaules ekstrēmākajiem motokaskadieru šoviem “nāves bumbā”. “Cageriders” komanda no Somijas - Sasja Lājoki un Jarno Karanto kaskadieru meistarību demonstrēs 19. aprīlī plkst. 13.30-13.50, 20. aprīlī plkst. 13.00-13.30, 16.00-16.30 un 21. aprīlī plkst. 12.30-13.00, 14.30-15.00. Pamatīga deva adrenalīna šova skatītājiem garantēta!

Detalizēta “Auto 2024” pasākuma programma šeit.

Informējam, ka “Auto Exotica” ekspozīcijā var būt skaļi, tāpēc maziem bērniem ieteicams lietot skaņu klusinošas austiņas. Savukārt motokaskadieru “Cageriders” šova laikā iespējamas pastiprinātas motocikla izplūdes gāzes.

Izstādi “Auto” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.