Cēsīs viesosies ukraiņu balets

© Publicitātes foto

Koncertzālē “Cēsis” 13. aprīlī festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” ietvaros gaidāma Kijivas Modernā baleta un ukraiņu horeogrāfa Radu Poklitaru divu baleta viencēlienu pirmizrāde, kuru pamatā likta pasaulē atskaņotākā latviešu komponista Pētera Vaska mūzika.

Uzvedumam “Vientuļais eņģelis” izvēlēts tāds paša nosaukuma Pētera Vaska skaņdarbs - meditācija vijolei un stīgām. “Deja būs kā vientuļas un ilgās kaistošas dvēseles atzīšanās, kas skars katra zālē sēdošā skatītāja sirdi. Šis ir balets par neparastu un nesaprastu, bet dziļi jūtīgu būtni. Lai arī ārēji izrādes varonis nelīdzinās cilvēkam, viņš dejā runā parasto ļaužu vārdā, kuri visi kā viens vēlas tapt sadzirdēti un saprasti,” tā šo uzvedumu piesaka Koncertzāles “Cēsis” pārstāvji.

Savukārt otrajā viencēlienā “Draugi” skanēs Pētera Vaska Otrais čellkoncerts “Klātbūtne”.

Izrādē četri dejotāji - divas sievietes un divi vīrieši - izdejos Pētera Vaska mūziku tik patiesi, cik to ļaus attālums starp skatuvi un skatītāju zāli, starp teātri un ikdienas dzīvi. “Šī ir mana dāvana Pēterim dzimšanas dienā. Ar aizturētu elpu un satrauktāks kā jebkad gaidīšu baleta pēdējās sekundes, lai saprastu, vai attaisnoju Maestro cerības, vai man būs izdevies savā veidā atrast semantiskos akcentus viņa mūzikā,” saka horeogrāfs Radu Poklitaru.

Starptautiski atzītajam ukraiņu horeogrāfam Radu Poklitaru piešķirts Ukrainas Nopelniem bagātā mākslas darbinieka tituls (2017) un Moldovas Tautas mākslinieka tituls (2016). Viņš ir arī Tarasa Ševčenko Nacionālās balvas un Ukrainas Nacionālās balvas Gada cilvēks 2017, kā arī neskaitāmu starptautisku konkursu laureāts. Horeogrāfs ir radījis vairāk nekā piecdesmit viencēlienus un pilna apjoma iestudējumus, kas izrādīti visā pasaulē. Latvijas publika viņu iepazina aizvadītajā gadā pateicoties iestudējumam “Vijs. Šausmu nakts” Latvijas Nacionālajā opera.

Svarīgākais