Atklātas Teilores Sviftas slavas ēnas puses

© Publicitātes foto

Globālā superzvaigzne, 34 gadus vecā amerikāņu dziedātāja Teilore Svifta ar savu jaunāko koncertturneju “The Eras Tour” ir ierakstījusi savu vārdu popmūzikas vēsturē, nopelnot vairāk nekā miljardu ASV dolāru un apsteidzot Eltonu Džonu, “The Rolling Stones”, kā arī citus industrijas milžus, vēsta straumēšanas platforma “Disney+”.

No kantrimūzikas zvaigznes līdz populārākajai dziedātājai pasaulē

Teilore Elisona Svifta ir dzimusi 1989. gada 13. decembrī Pensilvānijas štatā. Kad meitenei bija 14 gadi, ģimene pārcēlās uz kantrimūzikas galvaspilsētu - Nešvilu, Tenesī štatā. Drīz vien talantīgā dziedātāja parakstīja savu pirmo līgumu, kļūstot par jaunāko dziedātāju, kurai bijis līgums ar kompāniju “Sony”. Tolaik viņai bija 15 gadu. 2006. gadā tika izdots viņas pirmais mūzikas albums “Taylor Swift”. Tajā bija iekļautas viņas sarakstītas dziesmas.

Taču par izrāvienu kļuva pēc diviem gadiem izdotais “Fearless”. Ieraksts, kurā ir dzirdami tādi hiti, kā “Love Story” un “You Belong With Me”, kļuva par 2009. gadā pārdotāko albumu un tam sekoja ne mazāk veiksmīga koncertturneja. Par šo albumu Teilore ieguva četras “Grammy” balvas. Viņa arī kļuva par jaunāko dziedātāju, kura jebkad ieguvusi “Gada albums” nomināciju.

Taču tas bija tikai viņas spožās karjeras sākums. Svifta ir izdevusi 10 studijas albumus, jaunākais no tiem - “Midnights”- iznāca 2022. gadā. Viņa ir saņēmusi 12 “Grammy” balvas, no kurām trīs ir par gada labāko albumu, kā arī vairāk nekā 1000 nomināciju dažādām citām balvām. Viņa ir arī visvairāk straumētā dziedātāja “Spotify” platformā.

Pērn ietekmīgais žurnāls “Time”, kurš iepriekš vairākkārt bija iekļāvis Teilori savā ikgadējā “100 pasaulē ietekmīgāko cilvēku” sarakstā, nosaucis viņu par “Gada cilvēku 2023”. Jāpiebilst, ka žurnāla vākam dziedātāja pozēja kopā ar vienu no saviem trim kaķiem vārdā Bendžamins Batons. Aiz kadra palika vēl divas zvaigznes mīlules Meredita Greja un Olīvija Bensone. Savukārt vēl viens prestižs žurnāls, “The Rolling Stone”, ierindojis Sviftu starp 100 visu laiku labākajiem dziesmu autoriem pasaulē.

Šobrīd viņas personīgā bagātība mērojama 1,1 miljarda ASV dolāru apmērā. To Svifta nopelnīja lielākoties, pateicoties mūzikas ierakstiem, koncertturnejām un citām ar pamatprofesiju saistītām darbībām. Viņai ir arī noslēgti sadarbības līgumi ar “Apple”, “American Express”, “Keds”, “Walmart”, “Coca-Cola” un citiem uzņēmumiem.

Ēšanas traucējumi jau no 18 gadu vecuma

Tomēr tik lielai slavai tik agrā vecumā ir arī vairākas negatīvās puses. Ar tām Teilore saskārās jau pēc otrā albuma izdošanas. Paparaci viņas uzņemtās fotogrāfijas sāka publicēt uz dzeltenās preses izdevumu vākiem ar “skaļiem” virsrakstiem, piemēram, tādiem kā “Teilore: grūtniece 18 gados?”.

“Man nenāk par labu katru dienu redzēt savas bildes presē, jo pagātnē ir bijis tā, ka es ieraugu savu foto un nodomāju, ka mans vēders izskatās pārāk liels, vai kāds atkal pasaka, ka esmu stāvoklī un tad es sāku badoties, vienkārši pārstāju ēst,” stāstīja Teilore dokumentālajā filmā “Miss Americana”.

Viņa arī ļoti daudz sportoja, tāpēc, ja kāds jautāja viņas slaidās figūras noslēpumu, viņa atbildēja, ka pavada daudz laika sporta zālē, neminot to, ka teju neko neēd. Jāpiebilst, ka atteikšanās no ēdiena iespaidoja arī viņas pašsajūtu un ietekmēja uzstāšanos “1989” tūres laikā. Proti, viņa atceras, ka katra koncerta vidū viņai likās, ka noģībs vai nu tagad, vai uzstāšanās beigās.

“Tagad es saprotu, ka, tikai uzņemot pārtiku, tev ir enerģija, tu esi stipra un vari uzstāties, un nejusties slikti,” teikusi dziedātāja. Viņa arī vairs nepievērš uzmanību komentāriem par savu svaru un ir “samierinājusies” ar to, ka viņai ir sestais amerikāņu drēbju izmērs (38. vai M Eiropā), nevis “dubultnulles” jeb XS vai 32. izmērs, kāds viņai bijis 2009. gadā.

Runājot par mūsdienu sieviešu izskata standartiem, viņa saka, ka nevienai nav pa spēkam būt ideālai.

“Ja esi pietiekami tieva, tad tev nav tāda sēžamvieta, kādu visi vēlas redzēt, bet, ja ir sēžamvieta, tad droši vien ir liekais svars un nav pietiekami plakans vēders. Tas viss ir vienkārši neiespējami,” sapratusi Svifta.

Garīgi nelīdzsvarotie pielūdzēji

Vēl viena popularitātes ēnas puse ir “stalkeri” jeb garīgi nelīdzsvaroti talanta pielūdzēji. Teilore ir daudzkārt saskārusies ar šādu cilvēku “uzmanības” apliecinājumiem. Piemēram, pirms dažiem mēnešiem viņu vajāja vīrietis no Sietlas vārdā Deivids Krovs.

Policija viņu arestēja trīs reizes piecās dienās. Jāatzīmē, ka viņš no policijas iecirkņa devās atpakaļ uz Teilores Ņujorkas māju. Zvaigznes kaimiņi liecināja, ka redzējuši vīrieti blakus Sviftas mājai vismaz 30 reizes mēneša laikā.

Taču viņš nav vienīgais “stalkers” zvaigznes dzīvē. 2018. gada aprīlī 22 gadus vecajam Floridas štata iedzīvotājam vārdā Rodžers Alvorado izdevās iekļūt viņas Ņujorkas mājoklī. Viņš, izmantojot saliekamās kāpnes, uzrāpās augšā un izsita logu, pa kuru iekāpa iekšā. Pirms aizmidzis Teilores gultā, viņš nomazgājies dušā. Tā bija jau otrā reize, kad Alvorado arestēts par Sviftas vajāšanu. Tā paša gada februārī viņš mēģināja ar lāpstu izsist mājas priekšējās durvis.

Sviftu vajāja arī citā Amerikas krastā, Kalifornijā, tur viņai pieder māja Beverlihilsas apkaimē. Netālu no dziedātājas īpašuma 2018. gadā tika arestēts 38 gadus vecs vīrietis sejas maskā. Mašīnā viņam tika atrasts nazis.

Privātās dzīves līkloči

Līdz ar lielo popularitāti pieauga arī interese par Sviftas personīgo dzīvi. Nav noslēpums, ka savā karjerā Teilore ne reizi vien izmantojusi savas mīlas drāmas kā iedvesmu jaunu dziesmu radīšanai.

Viens no pirmajiem publiskajiem romāniem viņai bija 2008. gadā. Tolaik viņa vairākus mēnešus bija attiecībās ar grupas “Jonas Brothers” dalībnieku Džo Džonasu. Šī bija Teilores pirmā publiskā šķiršanās, un, iespējams, nežēlīgākā no visām, jo Džo viņu pameta, piezvanot pa telefonu. Šī saruna ilga vien 27 sekundes. Tiek uzskatīts, ka Teilores dziesmas “Last Kiss” un “Forever and Always” ir sarakstītas par viņas sāpīgo šķiršanos ar Džonasu, savukārt vēlāk viņa uzrakstīja vēl vienu dziesmu “Holy Ground”, kurā attēlots pozitīvāks skatījums uz īslaicīgo romānu.

2009. gadā Teilorei bija romāns ar sava vārda brāli, “Krēslas” zvaigzni Teiloru Lautneru. Viņi kopā filmējās romantiskajā komēdijā “Valentīndiena”. Teilores dziesma “Back To December”, kurā ir rindiņas “tava iedegusī āda, tavs jaukais smaids” ir atvainošanās par to, ka viņa pametusi aktieri kādā decembra vakarā.

Teilorei bija arī attiecības ar aktieri Džeiku Džilenholu, kurš ir desmit gadus vecāks par viņu. Tiek uzskatīts, ka dziesmas “The Last Time” un “All Too Well” ir veltītas viņam. Dziesmā “All Too Well” Svifta dzied: “Manu šalli atstāju tur, tavas māsas mājā. Un tev tā joprojām ir atvilktnē”. Jāpiebilst, ka Džilenhols vēl kādu laiku pēc šķiršanās turpināja valkāt Teilores šalli.

Teilorei bija arī īslaicīgas attiecības ar slavenā Kenediju klana atvasi, senatora Roberta Kenedija mazdēlu Konoru Kenediju. Viņai bija 22 gadi, viņam - 18. Par šo gadu starpību Teilore presē tikusi arī kritizēta. Jāpiebilst, ka 2012. gadā viņa pat bija iegādājusies māju netālu no Kenediju ģimenes īpašuma. Pēc šķiršanās Svifta veltīja Konoram dziesmu “Begin Again”.

Vēl vienas publiskas attiecības, kas rezultējās ar jauniem hitiem, Teilorei bija ar dziedātāju Hariju Stailu. Harijam ir veltītas gan “I Knew You Were Trouble”, gan “Out Of The Woods”, gan “Style”.

Runājot par slavenākajiem vīriešiem pie Teilores sāniem, nevar nepieminēt arī britu aktieri Tomu Hidelstonu un dīdžeju Kelvinu Harisu. Pēdējais iedvesmoja viņu sarakstīt grāvēju “We Are Never Ever Ever Getting Back Together”.

Tomēr Teilores dzīvē ir bijušas arī ļoti klusas attiecības. Vairāk nekā sešus gadus viņa bija kopā ar aktieri Džo Elvinu. Tās bija arī garākās romantiskās attiecības viņas mūžā. Mājienus par šo romānu Teilores fani saskata vairākās dziesmās, piemēram, “Gorgeous” un “Dress”. Elvins arī piedalījās divu dziedātājas albumu “Folklore” un “Evermore” ierakstīšanā. Pāris draudzīgi izšķīrās 2023. gadā pavasarī.

Kopš 2023. gada jūlija Sviftai ir romāns ar amerikāņu futbola spēlētāju Trevisu Kelsiju. Viņu attiecības sākās drīz pēc tam, kad sportists pieminēja Teilori savā raidierakstā “New Heights”, stāstot, ka ir apmeklējis vienu no “The Eras Tour” koncertiem, cerībā iedot viņai savu telefona numuru. Tas viņam nebija izdevies. Vēlāk intervijā žurnālam “Time” popzvaigzne atklāja, ka ar Trevisu sākuši satikties uzreiz pēc sportista publiskās intereses izrādīšanas.

Teilore apmeklēja Kelsija komandas “Superbowl” līgas finālspēli, uz kuru 12 stundas lidoja no tālās Japānas, kur viņai iepriekšējā vakarā bija uzstāšanās. Savukārt Treviss atkārtoti tika manīts Teilores “The Eras Tour” turnejas koncertos dažādās pasaules valstīs.

Izklaide

Pavisam negaidīti Latvijā iegriezusies nu jau daudzus gadus Amerikā dzīvojošā Elīna Fūrmane jeb DJ Ella, turklāt viņai ir arī latviski jaunumi - Imanta Kalniņa dziesmas “Dūdieviņš” radio remikss, kas izdots reizē ar Kalifornijā filmētu video.