Valmierā būs skatāms un klausāms Aleksandras Špicbergas jaunais koncertuzvedums

© Publicitātes foto

Veidojot tradīciju jauno gadu iesākt ar gadsimtus pārdzīvojušas garīgās mūzikas programmu, šonedēļ Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā tika piedzīvots koncertuzveduma “Laimes flauta. Laiks. Tu. Lūgšana” pirmatskaņojums.

Koncertuzvedumā piedalās jaunā un talantīgā dziedātāja Aleksandra Špicberga un vīru vokālā grupa, flautists Andis Klučnieks, ģitārists Vladimirs Kudrins un sitamo instrumentu speciālists Elvijs Endelis, kā arī vokālā grupa “Puikas”. Šo svētdien, 7. decembrī, “Laimes flautas” stāstu būs iespējams dzirdēt Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā.

Jaunajā koncertprogrammā, līdzīgi kā pirmajā “Laiks. Tu. Lūgšana. Dziedājumi un Arvo Perts”, skan dažādu gadsimtu un tradīciju baznīcas dziedājumi un lūgšanas dažādu pasaules tautu valodās. Koncertā izskan dziedājumi spāņu, grieķu, armēņu, baznīcslāvu un, protams, arī latviešu valodās. Līdzās pavisam seniem anonīmu autoru dziedājumiem, rindojas dziedājumi no kolorītiem, tautas mūzikā balstītiem, pagājušā gadsimta komponistu radītiem garīgās mūzikas opusiem - “Kreoliešu mesa” un “Flamenko mesa”. Pārsteigums ir dziedājums no beļģu franciskāņu mūka komponētās “Lubas mesas”, kas dažādota ar Āfrikas tautas bantu tradicionālās mūzikas krāsām.

Līdzīgi kā iepriekšējā programmā, dziedājumi mijas ar instrumentālām skaņu gleznām, un šoreiz galvenajā lomā ir flauta multiinstrumentālista Anda Klučnieka sniegumā. “Pirmā projekta “Laiks. Tu. Lūgšana.” programma saņēma augstu klausītāju un mūzikas kritiķu novērtējumu - izskanējuši jau astoņi šīs programmas koncerti. Tas deva ierosmi iesākto turpināt. Pasaules tautu garīgo dziedājumu klāstā ir tik ārkārtīgi daudz muzikālo opusu, kas klausītājiem Latvijā ir maz zināmi. Mūsu mērķis ir meklēt un atrast kopsaucējus - vienojošo. To, kas uzrunā un stiprina cilvēkus visā pasaulē, neatkarīgi no tautības, dzimuma un vecuma, jo vairāk par visu šodien pasaulē, tostarp Latvijā, nepieciešami garā stipri, vienoti ļaudis,” tā programmas producente Māra Špicberga.

Svarīgākais