Rajecka un "Baltie lāči" aicina uz muzikālo pasaku izaugušajiem

© Publicitātes foto

Februārī klausītāju vērtējumam tiks nodota jauna muzikālā izrāde – pasaka izaugušiem (tieši izaugušiem, nevis pieaugušiem!) “Olga un Lāči”. Tās epicentrā būs dziedātāja Olga Rajecka un Andra Baltača grupa “Baltie lāči”.

Pirmoreiz pasaka izaugušajiem skanēs 18. februārī Ventspils Teātra namā “Jūras vārti”, kam sekos vēl divpadsmit pasākumu cikls ar noslēgumu Latgales vēstniecība “Gors” Rēzeknē 7. aprīlī.

“Kad muzikālā zoodārza iemītniekiem klājas pavisam izklaidīgi, tiek pieaicināta talantīga dresētāja, kas sevi pierādījusi darbā ar dažādiem zvēriem un nezvēriem. Vai izdosies Lāčiem iemācīt dziedāt un spēlēt, vai viss ritēs patiesi gludi? Viss beigsies labi, jo tā taču ir pati dzīve!” priekškaru uzvedumam paver grupas “Baltie lāči” solists Andris Baltacis. Koncertos skanēs dziesmas gan no Olgas Rajeckas, gan “lāču” repertuāra, gan kopdziesmas, gan arī jauni skaņdarbi.

“Ideja par šādu kopīgu koncertprogrammu mums ir bijusi jau gadus četrus. Kopīgo muzicēšanu izmēģinājām Olgas jubilejas koncertos, kur klausītāji atzinīgi novērtēja jauno muzikālo interpretāciju. Lai mūsu kopdarbība nebūtu ierasts koncerts, tapa šī pasaka jeb fabula,” stāsta Baltacis un ar smaidu piebilst, ka pasaka ir labestīgs žanrs, kurā ir gan konflikts, gan atrisinājums, jo “pasakā vienmēr viss beidzas labi, lai cik slikts arī būtu bijis sākums. Mums gribējās arī nelielu humora piedevu, tāpēc tā ir pasaka nevis bērniem vai pieaugušajiem, bet izaugušajiem, kurus urda vēlme izzināt ko jaunu un dalīties ar citiem savos atklājumos un priekā. Pasaka jau nesaka, tā tikai pamāca!”

Izklaide

Džeza dziedātāja Rūta Dūduma izdevusi jaunu dziesmu “Šķiltin šķīla valodiņas” no rudenī gaidāmā albuma “Pajums”. Tās skanējumu veidojis komponists un albuma producents Jānis Ķirsis.

Svarīgākais