Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Izklaide

Noslēgusies dziesmu pieteikšana "Supernovai"; cik daudz dziesmu iesniegtas konkursam?

© f64.lv, Ilze Zvēra

Noslēgusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas (LTV) konkursam "Supernova" - šogad iesniegtas 108 dziesmas, informē LTV pārstāve Anita Jansone.

Konkursa televīzijas tiešraidēs februārī skatītājiem būs iespēja lemt, kuram mūziķim vai grupai uzticēt godu un uzdevumu pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā 2024.gada maijā Malmē, Zviedrijā.

Izvēloties dziesmas "Supernovas" nākamajai kārtai, kas notiks televīzijas tiešraidē, žūrija vērtēs to oriģinalitāti, aranžējumu, vēstījumu un atbilstību mūsdienu tirgus tendencēm, savukārt, lemjot par izpildītāju dalību konkursā, izšķirošas būs mūziķu vokālās spējas, iepriekšējie sasniegumi mūzikas nozarē un potenciāls gūt panākumus nākotnē.

Nākamā gada janvārī žūrijas izvēlētos "Supernovas" dalībniekus būs iespēja iepazīt ikvienam konkursa līdzjutējam, savukārt televīzijas šovos februārī skatītāji varēs novērtēt priekšnesumus un finālā kopā ar žūriju lemt, kuram dalībniekam piešķirt ceļazīmi uz Eirovīziju.

LTV izvēlētajā žūrijā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi. Kā ierasts, drošības apsvērumu dēļ žūrijas pārstāvju vārdus LTV atklās pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

2023.gadā konkursā "Supernova" uzvarēja un iespēju piedalīties Eirovīzijā Lielbritānijā ieguva grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā". 67.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarēja Zviedrijas pārstāve Lorēna ar dziesmu "Tattoo", tāpēc 2024.gada konkurss notiks Zviedrijas pilsētā Malmē.