Pirmdiena, 27.maijs

redeem Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

arrow_right_alt Izklaide

Jānis Šipkēvics jeb Shipsea ieskandina latviešu tautasdziesmu

© Publicitātes foto

Neilgi pirms saviem solo koncertiem Jūrmalā mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea saviem klausītājiem licis priekšā latviešu tautasdziesmu “Saulīt’ vēlu vakarā” interesantā aranžējumā.

Šajos svētkos pirmatskaņojumu piedzīvojis jauns, latvisks ieraksts, ko veidojis Jānis Šipkēvics - “Saulīt’ vēlu vakarā” versija. Tā ir latviešu tautasdziesma, kas Shipsea interpretācijā izskanējusi neilgi pēc uzveduma “Ansis Cīrulis. Ģēnijs. Latvietis” tapšanas.

Tieši dalība šajā izrādē iespaidojusi Šipkēvicu pastiprinātāk pievērsties tautas mūzikai. “Latvijas Radio kora dirģents Sigvards Kļava mani uzrunāja, teikdams, ka izrādē mēs dziedāsim tikai tautasdziesmas, kā arī abi ar Vili Daudziņu būsim leģendārā latviešu grafiķa Anša Cīruļa divas dabas. Veids, kā Ansis Cīrulis strādāja ar latvisko mantojumu, var kalpot kā iedrošinājums jebkuram interpretam jebkurā jomā - no podnieka līdz ilustratoram, no diriģenta līdz komponistam. Tas ir etalons - ar kādu cieņu, cik vērīgi var meklēt būtisko tautas motīvos, kristalizēt patiesi gaumīgo,” stāsta Shipsea.

Šis ir pirmais ieraksts, kuru Šipkēvics veidojis pilnībā patstāvīgi, sākot no balsu, instrumentu ieraksta līdz skaņas pēcapstrādei - miksam un māsterēšanai. Divi koncerti “Shipsea. Siltā gaismā” Dzintaru koncertzāles mazajā zālē norisināsies 25. Novembrī, tajos piedalīsies arī stīgu kvartets, kā arī dziedātāja un multiinstrumentāliste Una Daniela.

Jāpiebilst, ka Jānis Šipkēvics šobrīd apgūst mūzikas producēšanu maģistra programmā Zviedrijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Stokholmā.