Izziņoti pretendenti uz prestižajām mūzikas pasaules godalgām "Grammy"

© AFP/Scanpix/Leta

Piektdien izziņoti pretendenti uz prestižajām mūzikas pasaules godalgām "Grammy", un nominācijās šogad dominē tādas pasaulē plašu atzinību iemantojušās popmūziķes kā Teilore Svifta un Billija Ailiša, bet vislielākais nomināciju skaits - deviņas - ir amerikāņu R'n'B dziedātājai SZA.

Spēcīgas pretendentes uz balvām ir arī Olīvija Rodrigo, Fēbe Bridžersa un roka supergrupa "boygenius". Labas izredzes uz prestižajām godalgām ir arī mūzikai no kinofilmas "Barbie" ("Bārbija").

Pieprasītais producents Džeks Antonofs nominēts sešām balvām par darbu ar Sviftu un Lanu del Reju.

Del Rejas albums "Did you know there's a tunnel under Ocean Blvd" nominēts vairākām godalgām.

SZA nominēta gan gada albuma un dziesmas balvām, gan vairākām godalgām R'n'B kategorijās.

Bridžersa izpelnījusies septiņas nominācijas, bet supergrupa "boygenius", kur viņa ir viena no trim māksliniecēm, sešas - gan vispārējās nomināciju kategorijās, gan roka kategorijās.

Ailišai ir sešas nominācijas, pateicoties ieguldījumam Grētas Gervigas filmā "Bārbija".

Mūzika šai filmai izpelnījusies nominācijas lielajās kategorijās un vizuālo mediju jomā.

Ja Sviftas "Midnights" tiks atzīts par gada albumu, tā 33 gadus vecajai dziedātājai būs jau ceturtā šāda godalga, ar to uzstādot jaunu rekordu.

Izklaide

Prieki Latvijas mūzikas vēstures cienītājiem un plašu kolekcionāriem - džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” laidusi klajā kvarteta 2R+2B jeb trompetista Gunāra Rozenberga, saksofonista Raimonda Raubiško, basista Borisa Banniha un bundzinieka Vladimira Boldireva uzstāšanās 1978. gada Tbilisi džeza festivālā ierakstu.

Svarīgākais