Sestdiena, 30.septembris

redeem Elma, Elna, Menarda

arrow_right_alt Izklaide

Februāra sākumā notiks leļļu animācijas filmas “Lielais Indriķis” pirmizrāde

© Publicitātes foto

Kinoteātrī “Forum Cinema” 2. februārī gaidāma filmu studijas “Animācijas brigāde” pirmās pilnmetrāžas leļļu animācijas filmas “Lielais Indriķis” pirmizrāde. Pirms un pēc tās būs iespēja tikties ar filmas radošo komandu, kuri sniegs ieskatu filmēšanas radošajā procesā. 

Filmas sižets ir balstīts uz filmu studijas vadītāja un scenārija autora Māra Putniņa grāmatu “Mežonīgie Pīrāgi un Lielais Indriķis”, kuras pamatā ir stāsts par patriotismu un mīlestību pret savu dzimteni. “Bērni un jaunieši ir mūsu nākotne, tāpēc ir svarīgi viņiem stāstīt par mūsu valsti, tās izveidošanos, un kāpēc ir tik nozīmīgi dzīvot brīvā un neatkarīgā zemē. Esam radījuši pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu, tāpēc patiess prieks, ka tās pirmizrādi jau pavisam drīz piedzīvos kinoteātri ne tikai Rīgā, bet arī kinoteātri un dažādi filmu demonstrēšanas punkti visā Latvijā,” priecājas filmas producents, scenārija autors un mākslinieks. Māris Putniņš.

Animācijas filma “Lielais Indriķis” veidota filmu studijā “Animācijas brigāde”, tās kopējais garums ir 75 minūtes.

“Pie filmas tapšanas strādāts vairāk nekā divus gadus, jo, lai nofilmētu vienu sekundi, animatoriem viena lelle jāpakustina 25 reizes. Kopumā ir izveidotas aptuveni 150 jaunas lelles un, protams, katrai ir sava loma un savas kustības. Tas viss ir ļoti sarežģīts, laikietilpīgs, bet ļoti, ļoti interesants process. Studijā ir izveidotas gandrīz 200 leļļu animācijas filmas, bet visus iepriekšējos gadus vienas filmas garums bija vidēji 10 līdz 20 minūtes,” stāsta filmas režisors Jānis Cimmermanis.

Filmas ieskaņošanā piedalījušies daudzi pazīstami aktieri, tostarp Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Gundars Āboliņš, Zane Daudziņa, Dita Lūriņa-Egliena, Egons Dombrovskis, Gints Grāvelis, Jānis Āmanis u.c. Par fona balsīm rūpējās Latvijas Kultūras akadēmijas studenti.