Pirmdiena, 6.februāris

redeem Dace, Dārta, Dora

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide

Ziemassvētku koncertiem apvienojas Sonora Vaice, Muktupāvels un Uģis Roze

Trīs izcili solisti Sonora Vaice, Zigfrīds Muktupāvels un Uģis Roze gada nogalē uzmirdzēs pasaules un latviešu autoru skaistākajās dziesmās desmit Ziemassvētku koncertos Latvijas koncertzālēs un dievnamos. Pirmā tikšanās ar klausītājiem plānota 18. decembrī Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”.

Koncertā skanēs gan tradicionālās Ziemassvētku melodijas, gan pasaules hiti un klasikas pērles, gan Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Valta Pūces, Mārtiņa Brauna un citu latviešu komponistu Ziemassvētku tematikai veltītās dziesmas.

Koncerta otro daļu veidos komponista Jāņa Lūsēna ziemas noskaņu melodijas (“Nakts”, “Šai svētā naktī”, “Mazu bridi pirms”, “Ziemassvētku zvaigzne”, “Ir klusa nakts”, “Maza, zila zīlīte”, “Ir daudz pie debesīm zvaigžņu” u.c.), kuras jau iemantojušas klausītāju mīlestību daudzu gadu garumā, kā arī vairāku jaunu dziesmu pirmatskaņojumi.

“Ziemassvētku laiks nes mieru un mājīguma sajūtu. Gribētos lai mēs katrs pārdomātu, cik cilvēcīgi un saprātīgi spējam būt attiecībās - lai visa pasaule sadotos rokās, apvienotos kopējā lūgšanā un arī starpvalstu attiecībās notiktu pavērsiens uz labo pusi. Ticu, ka laba mūzika ir kā mierinājums, kā cerību un jaunus spēkus dodošs sākums,” cerīgā noskaņojumā ir koncerta dalībniece, operdziedātāja Sonora Vaice.

Pirmajam Ziemassvētku koncertam 18. decembrī Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” sekos koncerti Rīgā, VEF Kultūras pilī (20.12), Jelgavas kultūras namā (21.12), Latgales vēstniecībā GORS (22.12), Vidzemes koncertzālē “Cēsis” (23.12), Rīgas Jaunajā Svētās Gertrūdes baznīcā (25.12), Ventspils koncertzālē “Latvija” (26.12), Valmieras kultūras centrā (27.12), Rīgas Lutera baznīcā Torņkalnā (28.12) un Tukuma kultūras namā (29.12)