Otrdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Izklaide

“Dod pieci!” dīdžeju sastāvs papildinās ar ukraiņu latvieti Edgaru Vilcānu

© Publicitātes foto

Pirmo reizi sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” vēsturē stikla studijā kopā ar Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personībām Martu Grigali un Lindu Samsonovu tiks ieslēgts arī viesdīdžejs – ukraiņu mūziķis ar latviešu saknēm Edgars Vilcāns.

Sākoties karam Ukrainā, producents Edgars Vilcāns radis patvērumu Latvijā un jau paguvis veikt šeit lielas lietas mūzikas jomā, bet tagad atsaucies arī “Dod pieci!” komandas aicinājumam līdzdarboties labdarības maratona vadīšanā, lai palīdzētu Ukrainas bēgļu bērniem.

Edgars Vilcāns ir mūzikas producents, komponists, aranžētājs un džeza pianists, absolvējis Gliēra Mūzikas akadēmiju Kijivā. Būdams vienas no lielākajām Ukrainas ierakstu studijām “Mozgi” producents Kijivā, strādājis ar daudziem izciliem ukraiņu mūziķiem. Šobrīd viņš strādā Rīgā un turpina darbu ar ukraiņu mūziķiem attālināti. Paralēli tam viņš sadarbojas ar latviešu mūziķiem - DJ Rudd, Makree, Grētu Grantiņu, Chris Noah, Māru Upmani-Holšteinu, Martu Grigali, Elizabeti Gaili, Katrīnu Gupalo un citiem. „Edgara pievienošanās “Dod pieci!” komandai ir īpašs ieguvums. Nav šaubu, ka maratona klausītājiem un skatītājiem viņš spēs paskaidrot notikumus Ukrainā daudz labāk par ikvienu žurnālistu un dos jauna cilvēka skatījumu uz notiekošo. Edgars ir arī ļoti talantīgs mūziķis un producents, un pēc šī gada “Dod pieci!” varēsim teikt, ka arī radio dīdžejs,” tā labdarības maratona aizsācējs Toms Grēviņš.

Edgars stāsta, ka viņam ir divas dzimtenes - Ukraina un Latvija, kurās abās viņš jūtas kā mājās. Jaunais mūziķis atzīst, ka ar pacilātību gaida piedalīšanos “Dod pieci!” labdarības maratonā. Tā kā šī gada tēma viņu tiešā mērā skārusi personīgi, Edgars norāda, ka ir vērtīgi ne tikai par to runāt, bet arī palīdzēt ukraiņu bēgļiem. „Latvija man tik īsā laikā ir devusi ļoti daudz - draugus, projektus, darbu un tagad vēl iespēju piedalīties “Dod pieci!”. Šis projekts padara dzīvi daudz labāku, tādēļ esmu priecīgs būt daļa no tā. Pēc pārdzīvotā Ukrainā un raķetēm, kas sprāgušas virs manas galvas, esmu drošs, ka varu izturēt visu. Kā teica kāds mans draugs - šajā pasaulē ir daļa no paradīzes un daļa no elles, un mums jānomet rozā brilles un jāierauga realitāte tāda, kāda tā ir. Manuprāt, ieraugot realitāti, mēs varam apkārtējiem palīdzēt to padarīt labāku,” uzskata Edgars Vilcāns.

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” jau devīto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 16. līdz 22. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 158 stundas raidot no īpašas stikla studijas Doma laukumā. Šogad tā rīkotāji aicinās apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Pieci.lv ēterā, lai atbalstītu Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Saziedotie līdzekļi sniegs palīdzību bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai - skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūti nepieciešamām lietām. Latvijā šobrīd atrodas vairāk nekā 35 000 ukraiņu bēgļu, un, pēc Iekšlietu ministrijas aplēsēm, aptuveni 31% no visiem ukraiņu bēgļiem Latvijā ir bērni, lielākoties 2 līdz 17 gadu vecumā.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm