Agnese Drunka ar Leperu sarunu šovā meklēs ziloni

 
©Publicitātes foto

Jau no nākamās pirmdienas, 19. septembra, kanālā TV3 būs skatāms jauns sarunu šovs “Zilonis studijā”. Tā vadītāji būs pazīstamie ētera cilvēki Agnese Drunka un Oskars Lepers.

Sarunu šovā “Zilonis studijā” tiks apskatīti temati, kuri ik pa brīdim tiek pārspriesti teju katrā mājā un ģimenē. “Reizēm tie ir tik neērti, ka ar tiem grūti identificēties, un tomēr, tos izrunājot, paliek vieglāk un aug mūsu empātija pret citādo sabiedrībā,” šovu piesaka tā veidotāji.

Saskaņā ar Kembridžas skaidrojošo vārdnīcu, “zilonis istabā” nozīmē acīmredzamu problēmu vai grūtību, par kuru cilvēki nevēlas runāt. Tāpēc sarunu šova vadītāji Agnese Drunka un Oskars Lepers aicinās studijā ekspertus un cilvēkus, kuri paši saskārušies ar raidījumā risinātajiem tematiem, lai ierādītu iespējamos risinājumus citiem. Studijas viesu vidū būs daudz Latvijas sabiedrībā zināmu personību un ekspertu.

“Šobrīd, kad esam nofilmējuši jau vairākas raidījuma epizodes, jūtu, ka arī mani šie temati ir emocionāli skāruši. Ir drosmīgi un būtiski vienlaikus, ka cilvēki ir gatavi nākt uz studiju un skaļi runāt par to, ko citi izliekas neredzam. Tas ir svarīgi gan pašam cilvēkam, kas izstāstījis savu stāstu visas Latvijas priekšā, gan arī skatītājiem, jo, iespējams, arī viņu vidū ir kāds, kuram šis temats ir aktuāls un mazina sajūtu, ka esi viens. Šis raidījums noteikti atstās nospiedumu sabiedrībā, iespējams kādam uzlabos dzīves kvalitāti vai pat glābs dzīvību. Bet galvenais, lai visi kopā kā sabiedrība mēs kļūtu tolerantāki pret to, kas mums šķiet citāds, svešs,” tā Agnese Drunka.

Raidījumā tiks apspriesti gan skaļi temati - par ķermeņa modifikācijām skaistuma vārdā un atteikšanos no sava dzimuma kā stabilu tendenci mūsu sabiedrībā, gan arī sadzīviski, bet kaitinoši sīkumi, piemēram, par tolerances trūkumu autovadītāju vidū un mūsu atkarību no viedierīcēm. Tāpat sava vieta būs arī attiecību un veselības jautājumiem, piemēram, mākslīgā skaistuma cena un netradicionāli kopdzīves modeļi.

“Ja radu saietā vēlies, lai vakars paiet bez liekiem kašķiem, visdrošāk būs runāt par laika apstākļiem. Bet, lai vai kādi negaisi valdītu aiz loga, ir tēmas, kas gluži kā liels zilonis atrodas mums blakus un, mīļā miera labad, mēs izvēlamies to ignorēt. Reizēm tā ir nevēlēšanās iedziļināties, bieži tā ir neiecietība pret citādo. Šajā sarunu šovā centīsimies izprast, uzklausīt un sadzirdēt viedokļus par sabiedrībā aktuālo. Cerams redzētais un dzirdētais dos iespēju paturpināt sarunu mājās arī pie vakariņu galda, ideālā gadījumā - dos ieskatu tēmā no pilnīgi citas perspektīvas,” pauž Oskars Lepers.