Popzvaigznei Šakirai draud cietumsods par nodokļu nemaksāšanu

© AFP/Scanpix/Leta

Spānijas prokuratūra pieprasīs astoņus gadus cietumā kolumbiešu popzvaigznei Šakirai, kas noraidījusi vienošanos lietā par izvairīšanos no nodokļiem, piektdien pavēstīja Barselonas prokuratūras pārstāvji.

Prokuratūra pieprasa 24 miljonu eiro naudassodu Šakirai, kas tiek apsūdzēta, ka apkrāpusi Spānijas nodokļu biroju par 14,5 miljoniem eiro saistībā ar ienākumiem, kas gūti no 2012. līdz 2014.gadam.

Tiesa tagad pieņems lēmumu par prāvas norisi un laika izraudzīšanos.

Prokuratūra apgalvo, ka Šakira pārcēlusies uz Spāniju 2011.gadā, kad publiski kļuva zināms par viņas attiecībām ar futbola kluba "Barcelona" aizsargu Žerāru Pikē, tomēr mūziķes nodokļu rezidences valsts līdz 2015.gadam bija Bahamu salas.

Šakira nosodīja prokuratūru par, kā izteicās māksliniece, "totālo viņas tiesību pārkāpšanu" un "ļaunprātīgām metodēm".

Prokuratūra "pieprasīja naudu, kas nopelnīta manās starptautiskajās turnejās un televīzijas šovā "The Voice", kur es ASV biju tiesnese laikā, kad vēl pat nebiju Spānijas rezidente," norādīja Šakira.

Mūziķes advokāti skaidro, ka viņa pavisam pārcēlusies uz Spāniju 2015.gadā un izpildījusi visas nodokļu saistības.

Šakira norāda, ka Spānijas nodokļu dienestam samaksājusi 17,2 miljonus eiro un ka viņa "daudzus gadus nav nekādu parādu valsts kasei".

Izklaide

Saņemot e-pastā ziņu par to, ka “kaut kāda tur” grupa ar nosaukumu “Dīkstāve” “ir publiskojusi debijas īsalbumu (EP) “Strāva”, kas pieejams gan lielākajās mūzikas straumēšanas platformās, gan grupas “Bandcamp” profilā”, neviļus izlauzās nopūta – nu, kas gan tā atkal par grupu ar tik ļoti neko neizsakošu nosaukumu?! Taču apskatoties tās sastāvu, bija skaidrs, ka jāķeras pie klausīšanās.

Svarīgākais