Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide

«Domina Shopping» aicina uz trīs dienu mūzikas festivālu «Back to School»

© Publicitātes foto

Pateicoties lielajai skatītāju interesei un atsaucībai, apmeklējot tirdzniecības centra «Domina Shopping» rīkoto «Vasaras festivālu», augusta beigās un septembra sākumā par godu jaunā  mācību gada sākumam visi, bet īpaši jaunieši, tiek laipni aicināti uz mūzikas festivālu «Back to School».

Tas notiks tirdzniecības centra C skvērā, un festivālā piedalīsies populārie mākslinieki Fiņķis, Būū, rolands če, Viņa, Chris Noah, «Carnival Youth», «Astro’n’out», «Kreisais krasts» un Ozols. Pēc katra koncerta norisināsies arī «Silent Disco».

Festivālu 31.augustā plkst.19.00 atklās Fiņķis un PRAGAII, Būū un rolands če.

Hip hop mūziķis un tekstu autors Fiņķis ar pavadošo sastāvu - Aleksi Luriņu, Andri Strazdu un Krišjāni Bremšu - koncertā izpildīs gan dziesmas no aprīlī iznākušā albuma «Tāds slinkums», kas radīts kopā ar eksperimentālās popmūzikas duetu «PRAGAII» (Kashuks un Aleksis Luriņš), gan muzikāli bagātas versijas Fiņķa agrīnajiem skaņdarbiem. Fiņķa dzīvo izpildījumu raksturo «grandžīgas» ģitāru partijas, elektroniskās mūzikas eksperimenti, kā arī dažādu ēru hip hopa elementi.

Būū ir dziedātāja, mūzikas un vārdu autore, kā arī producente, kura 2021.gadā debitēja pašmāju mūzikā ar dziesmu «Siekala», kam sekoja singls «Sāku no sākuma». 2021.gada novembrī izdots debijas albums «Albūūms». Trīs no «Albūūma» dziesmām nonāca pirmajās vietās dažādos Latvijas radiostaciju topos. 2022.gada februārī Būū saņēma divas Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta mikrofons» statuetes - nominācijās «Debija» un «Dziesma».

Savukārt rolands če ir latviešu mūziķis, reperis un producents. Laidis klajā vairākus soloprojektus, kā arī piedalījies kopprojektos «Siera Plate» ar xantikvariātu un «Banda» ar New Wavy. Kopš 2020.gada ir izdevniecības «Univesal Music Group» mākslinieks.

Pirmajā skolas dienā - 1.septembrī - plkst.19.00 C skvērā koncertēs mūziķis Chris Noah, kā arī populārās grupas «Carnival Youth» un «Astro’n’out».

Chris Noah ir latviešu mūziķis, kurš savā mūzikā veiksmīgi apvieno indie mūzikas elementus un mūsdienu popmūziku. Mūziķa autentiskais balss tembrs un spēja rakstīt oriģinālas un atmiņā paliekošas melodijas ir izpelnījušās Latvijas radiostaciju, mūziķu un mediju atzinību un atbalstu. 2018.gadā Chris Noah sadarbībā ar producentu Kristoferu Harisu ierakstīja dziesmas «River», «Fall Through» un «Inside Out», turklāt «Fall Through» kļuva par mūziķa visvairāk Latvijas radio stacijās atskaņoto dziesmu. Izdotais trīs dziesmu ieraksts populārākajās straumēšanas vietnēs ir klausīts vairāk nekā 1 700 000 reižu.

Grupa «Carnival Youth» savā mūzikā apvieno melodiskumu un jauneklīgu melanholiju ar alternatīvā roka un indie mūzikas enerģiju. Kopš grupas dibināšanas 2012.gadā «Carnival Youth» ir izdevuši sešus albumus. Pēdējos divus gadus grupa pavadījusi latviešu kino mūzikas koncertprogrammas «Naivais ku-kū» paspārnē, taču šogad «Carnival Youth» atgriežas pie oriģinālmūzikas, un pašlaik aktīvi veido muzikālo materiālu jaunai programmai.

«Astro’n’out» ir latviešu popgrupa, kas dibināta 2003.gadā Rīgā. Atpazīstamību tā ieguva ar dziesmu «Daļa Rīgas». Grupa sešas reizes tikusi nominēta Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai «Zelta mikrofons» par katru līdz šim izdoto albumu. Pēdējie trīs albumu tapuši ciešā sadarbībā ar producentu DJ Rudd. 2020.gadā grupas sestais studijas albums «Multivitamīnu multipaka» ieguva «Zelta Mikrofonu» kā labākais 2019.gada Latvijas popmūzikas albumu. Savukārt kopā ar grupu «Sudden Lights» radītais skaņdarbs «Haosā» ieguvis gada «Radio hita» balvu.

Savukārt festivāla noslēgumā - piektdienas vakarā, 2.septembrī plkst.19.00 - uz koncertu aicinās Viņa, apvienība «Kreisais krasts» un reperis Ozols.

Viņa ir ekspresīva, bezbailīga un daudzpusīga mūziķe, kas profesionāli uz mūzikas skatuves darbojas no 2015. gada. Viņa līdz šim izdevusi divus studijas solo albumus un vienu EP kopā ar grupu «Bandmaster». Visi trīs ieraksti saņēmuši Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons», tos varējuši novērtēt arī klausītāji lielākajās Latvijas pilsētās un festivālos, kā arī ārzemēs.

«Kreisais Krasts» (KK) ir viena no lielākajām un visilgāk pastāvošajām hiphopa apvienībām Latvijā, kurai šogad aprit 20 gadi. KK biedru rindās kopumā ir vairāk nekā 20 reperi. Kopš dibināšanas 2002. gadā KK kustība strauji attīstījās, tas bija sākums daudziem mūzikas producentiem, reperiem, grafiti zīmētājiem un citiem māksliniekiem, kuri tagad jau ir labi pazīstami Latvijā. 2019.gada augustā izdots apvienības debijas albums «Tilts», bet 2020.gada septembrī izdots otrais albums «Krasta FM».

Ģirts Rozentāls jeb Ozols ir viens no veiksmīgākajiem Latvijas hiphopa mūzikas stila pamatlicējiem. Muzikālo darbību uzsāka 1996.gadā grupu «Fact» un «Rool Makaz» sastāvā. Pēc vairāku gadu pārtraukuma 2015.gadā Ozols atgriezās mūzikas apritē ar savu piekto studijas albumu «Atpakaļ nākotnē», kam sekoja vēl vairāki ieraksti. 2019.gads bija viens no veiksmīgākajiem mūziķa karjerā: tika saņemtas trīs Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas, ierakstīts singls «Kūdra deg» kopā ar grupu «Latgalīšu reps». Tā paša gada nogalē Ozols uzstājās ar īpašu koncertprogrammu «Neona pilsētas - sāgas noslēgums» un saņēma Autortiesību bezgalības balvu par dziesmu «Salauzta sirds» (kopā ar Donu un Kasparu Ansonu).

Biļetes uz festivālu var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā, kā arī t/c «Domina Shopping» informācijas centrā - ar 10% atlaidi.