Latvijas labāko pavāru «Garšu cīņas» – visas vasaras garumā visā Latvijā

 
©Publicitātes foto

Ieskandināsim pilsētas svētku periodu ar Latvijas labāko pavāru priekšnesumiem! Jau 28.maijā no plkst.16 līdz plkst.20 Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā pilsētas svētku ietvaros norisināsies Latvijā iemīļotu pavāru sacensības – «Garšu cīņas». Pasākuma laikā Latvijas augstākās raudzes pavāri dalīsies savā pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs, degustēs un izaicinās viens otru, 25 minūšu laikā radot piecas lieliskas maltītes. Salaspils pilsētas svētku noskaņā vakara kulminācijā apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt grupas «Instrumenti» koncertu. Šis būs pirmais no piecpadsmit plānotājiem «Garšu cīņu» pasākumiem šajā vasarā.

28.maijā no plkst.12 līdz 16 «Garšu cīņas» norisināsies arī Kurzemē, Kandavas svētkos (Kandavas promenādē). Pasākumā piedalīsies Andrejs Botikovs, Kārlis Mugins, Roberto Meloni, pavāre no Brazīlijas - Vanessa Rufino un Pavāru kluba prezidente Svetlana Riškova. «Garšu cīņas» Kandavā vadīs Valters Krauze.

Jau otro gadu «Garšu cīņās» visā Latvijā piedalīsies šefpavāri no labākajiem Latvijas restorāniem - «Barents», «Entresol», «3 pavāri» u.c. garšu meistari. Savukārt 28.maijā pasākuma atklāšanā piedalīsies šefpavāri Kaspars Jansons («Kūkotava»), Ivans Šmigarevs («Barents»), Ina Poliščenko («Gemoss»), Reinis Černajevs («White house») un Pāvels Skopa («3 pavāru restorāns»). Jāpiebilst, ka katrā pilsētā pavāru komandas sastāvs mainīsies, radot arvien interesantāku garšu cīņu iznākumu. Šogad «Garšu cīņu» galvenie atbalstītāji ir «Maxima Latvija», kas parūpēsies par svaigākajiem produktiem, kā arī Gemoss, Smiltenes piens, Fazer, Santa Maria, Kurzemes gaļsaimnieks.

Projekta radošās komandas pārstāve Inese Vīcupa norāda: «Festivāla galvenais mērķis ir iepazīstināt pasākuma apmeklētājus ar Latvijas restorānu kultūru un tiem cilvēkiem, kas to veido, kā arī popularizēt ēdienu gatavošanas mākslu visā Latvijā. Īpaši vēlamies izcelt vietējos produktus un izejvielas, tādējādi veicinot restorānu un vietējo ražotāju ciešāku sadarbību.»

Salaspilī par pasākuma norisi un izklaides daļu parūpēsies radio un TV personība Māris Grigalis, kurš skatītājus izklaidēs ar interaktīvām aktivitātēm, aicinot piedalīties degustācijās, meistarklasēs, kā arī izklaidējot pasākuma apmeklētājus ar vīnziņu padomiem, pavāru stāstiem un kurioziem atgadījumiem no banketiem un dažādiem pasākumiem. Tāpat pasākuma lieldraugs «Maxima Latvija» nodrošinās, lai pasākuma apmeklētāji sagatavotos vasaras grila sezonai, iepazīstinot ar «Meistara Markas» vasaras sezonas ēdienu jaunumiem.

Kā stāsta Latvijas Pavāru kluba prezidente Svetlana Riškova: «Šogad jau otro gadu Pavāru klubs un tā biedri piedalīsies projektā «Garšu cīņas», veidojot tradīciju tikties ar Latvijas pilsētu iedzīvotājiem un viesiem kulinārijas svētkos. Mēs ar prieku dalīsimies ar receptēm un pieredzi. Mēs esam priecīgi satikt kolēģus un viesus pēc ilga pārtraukuma, izgaršojot Latviju un radot svētku sajūtu laikā, kad mums visiem tas ir tik ļoti nepieciešams.»

Visas vasaras garumā pasākums «Garšu Cīņas» norisināsies arī citās Latvijas pilsētās: 4.jūnijā Dobelē, 11.jūnijā Ikšķilē, 22.jūlijā Valmierā, 23.jūlijā Aucē, 6.augustā Ventspilī, 7.augustā Rēzeknē, kā arī un citās Latvijas pilsētās.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.