Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Izklaide

Aktieris Brūss Viliss slimības dēļ noslēdz karjeru

© Reuters/Scanpix/Leta

Leģendārais Holivudas aktieris Brūss Viliss beidzis vairāk nekā 40 gadus ilgušo karjeru, jo viņam atklāta kognitīvās spējas ietekmējoša slimība, paziņoja 67 gadus vecā aktiera ģimene.

"Cietais rieksts" un "Lubene" aktiera meitas Rūmeras Vilisas vietnē "Instagram" publicētajā ģimenes paziņojumā lasāms, ka Vilisam atklāta afāzija, kas ietekmē cilvēka spēju uztvert runu vai izteikties citiem saprotami.

"Tā rezultātā un pēc ilgas prātošanas Brūss aiziet no karjeras, kas viņam nozīmēja tik daudz," piebilsts paziņojumā, kuru parakstījusi Vilisa sieca Emma, viņa bijusī sieva Demija Mūra un meitas Rūmera, Skauta, Talula, Meibela un Evelīna.

Pēdējās nedēļās valdījušas spekulācijas par Vilisa īstermiņa atmiņu, un viņš nepiedalījās svētdien ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" pasniegšanas ceremonijā, kurā tika godināta Kventin Tarantīno 1994.gada filma "Lubene" ("Pulp Fiction"). CItas filmas zvaigznes Semjuels Džeksons, Uma Tūrmane un Džons Travolda kāpa uz "Dolby" teātra skatuves.

Karjeras, kas sākās pagājušā gadsimta 80.gados, laikā Viliss saņēmis "Zelta globusu" un divas "Emmy" balvas.

ASV Nacionālās Afāzijas asociācijas informācija liecina, ka slimība ir iegūti komunikācijas traucējumi, kas kavē cilvēka spējas uztvert valodu, tomēr neietekmē viņa intelektuālās spējas. Slimība ietekmē spēju runāt un saprast citus. Ierasti afāzijas cēlonis ir insults vai galvas trauma.