Račs ar koncertu Jaunmoku pilī atvērs jauno dzejoļu grāmatu

 
©Publicitātes foto

Jau šo sestdien, 29. janvārī, klajā nāks Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” 4. daļa, bet 5. februārī autors aicina visus uz grāmatas prezentācijas koncertu Jaunmoku pils Kolonnu zālē.

Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” abas pirmās daļas kļuva par sava veida dzejas sensāciju, jo apgāza gadiem ilgi dominējošo uzskatu, ka dzejoļu grāmatas nav pieprasītas. Kā liecina Latvijas grāmattirgotāju asociācijas apkopotie dati, tad tās kļuva par 2017. un 2018. gadā pieprasītākajām grāmatām Latvijā. “Mana apņemšanās bija uzrakstīt vienu dzejoli dienā. Tiekoties ar klausītājiem, sapratu, ka datumi lasītājiem piešķir tādu kā personīgu pieredzi, caur kuras prizmu lasītājs to uztver. Daudzi ir teikuši, ka viņu īpašajos datumos publicētie dzejoļi ir kā rakstīti viņiem. Tā jau arī ir, jo es nerakstu tikai pats sev, es rakstu dzejoļus saviem lasītājiem,” atzīst Guntars.

Pēc šāda viena gada dzejas maratona viņš bija nolēmis nekad vairs neko tādu nedarīt, jo, veltot vienu dienu dzejolim, nepadarītas palika daudzas citas lietas.

Taču nāca pandēmijas laiks, tika atcelti un pārcelti koncerti un piepildījās teiciens “nekad nesaki nekad”. Račs: “Man parādījās tas, kas gadiem ilgi nebija bijis - man parādījās brīvais laiks! Taču es neprotu neko nedarīt, tāpēc savas mājsēdes laikā nolēmu atkal sākt rakstīt vienu dzejoli dienā. Tā arī tika aizvadīts viss 2021. gads un tagad ir izdotas grāmatas “365” 3. un 4. daļas. Vēl viens gads aizvadīts, katru dienu fiksējot sajūtas un emocijas. Pats domāju, ka šie, iespējams, ir labākie darbi, kurus jebkad esmu uzrakstījis. Un ceru, ka šis būs grāmatu sērijas “365” pēdējais izdevums. Esmu pateicis visu, ko ar šiem darbiem esmu vēlējies pateikt.”

Grāmatas prezentācijas pasākumā Jaunmoku pilī piedalīsies grupas “Saldās sejas” dalībnieki Katrīna Bindere (balss), Jānis Narkevics Jr. (bass, ģitāra), Tomass Kleins (ģitāra, balss), Uģis Tirzītis (ģitāra) un Andris Alviķis (bass), bet kā īpašais viesis būs Edvards Strazdiņš (ģitāra, balss). Programmā iekļautas dziesmas, kuru pamatā ir grāmatās “365” publicētie dzejoļi, un kuru autori ir Raimonds Pauls, Lolita Ritmanis, Tomass Kleins, Jānis Narkevics un arī pats Guntars. Neiztiks arī bez agrākos laikos kopā ar Raimondu Paulu un seno cīņu biedru Ainaru Virgu sarakstītiem hitiem. Ievērojot valstī pastāvošos pulcēšanās nosacījumus, pasākumā varēs arī iegādāties jaunās grāmatas un saņemt dzejnieka autogrāfus.