Radioteātrim jauna sezona, gaidāmi vairāki pirmatskaņojumi

 
©Arnolds Auzins

Latvijas Radio “Radioteātris” klausītājiem sagatavojis vairākus jaunumus: no 25. līdz 27. janvārim pirmatskaņojumu piedzīvos Lauras Vinogradovas romāna „Upe” dramatizējums, savukārt no 6. februāra četras svētdienas pēc kārtas “Radioteātris bērniem” skanēs bērnu sacerējumi – Latviešu valodas aģentūras radošā konkursa “Mans grāmatplaukta stāsts” darbi.

Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe”, kā saka paši izdevēji, “ir smeldzīgs, emocionāli bagāts un literāri augstvērtīgs vēstījums par savas vietas un piepildījuma meklējumiem dzīvē.” Tagad stāsts par grāmatas galveno varoni Ruti izskanēs arī Latvijas Radio “Radioteātrī”. Dramatizējuma autors ir Dzintars Tilaks, skaņu režisore Kristīne Zolotorenko, bet režisors Intars Rešetins.

“”Upe” ir brīnišķīgs darbs - jūtams, ka darba autorei tas ir arī ļoti personisks. Mēs šobrīd dzīvojam vēsturiskā pārmaiņu laikā, tieši tādēļ izvēlējos iestudēt darbu par cilvēciskajām attiecībām. Mans aicinājums ir novērtēt to, kas mums ir, un atcerēties, ka varam paļauties uz sevi un saviem mīļajiem. Lai gan tas ir skaudrs stāsts, tomēr ar pozitīvu vēstījumu,” prāto režisors Intars Rešetins.

Lomās būs vesela zvaigžņu komanda: Katrīne Pasternaka, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Inga Misāne, Raimonds Celms, Viljams Grasbergs, Ainārs Ančevskis, Uldis Anže, Normunds Laizāns, Indra Burkovska, Egons Dombrovskis, Ilze Pukinska un Intars Rešetins. “Ir bauda strādāt ar tik profesionāliem aktieriem. Strādāt ar “Radioteātri” vienmēr ir notikums arī man pašam, manā sirdī “Radioteātrim” vienmēr atradīsies vieta. Ne visi šajā laikā var aizbraukt uz teātri, bet, ja caur radio varam kādu “aizvest uz teātri”, tad tā ir unikāla iespēja,” atzīst Rešetins. “Upe” dramatizējumu trīs daļās varēs dzirdēt no 25. līdz 27. janvārim pulksten 22.05 Latvijas Radio 1 ēterā.