Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_right_alt Izklaide

Izsolē var iegādāties Vikipēdijas dibinātāja datoru

© AFP/Scanpix/Leta

Personālais dators, kuru interneta bezmaksas enciklopēdijas Vikipēdijas dibinātājs Džimijs Veilss izmantoja tās programmēšanai pirms 20 gadiem, un neaizstājamais blokķēžu žetons (NFT) ar viņa pirmo ierakstu šajā platformā tiek piedāvāti izsolē, piektdien paziņoja izsoļu nams "Christie's".

"Christie's" pārraudzītā izsole sākās piektdien Ņujorkā.

Tajā piedāvātais dators "Strawberry iMac" ir tas, kuru Veilss "izmantoja attīstībai un pētījumiem vietnes palaišanas laikā 2001.gada 15.janvārī", vēstīja "Christie's".

Izsolē piedāvātais NFT ietver Veilsa radīto Vikipēdijas debijas attēlu uz datora ekrāna, kad viņš nosūtīja pirmos vārdus "Hello world" ("Sveika, pasaule"), pastāstīja "Christie's" speciālists Pīters Klarnets.

NFT, kas ir .jpeg formātā, būs interaktīvs. Pircējs varēs rediģēt šo lapu vai ar taimeri to atjaunot sākotnējā stāvoklī.

Daļa no izsoles ienākumiem palīdzēs finansēt Veilsa "WT.Social project" - ''netoksisku alternatīvu" sociālo mediju tīklu, kas izmanto bezreklāmu modeli.

Abas lotes tiek piedāvātas interneta izsolē līdz 15.decembrim. "Christie's" cer, ka tās tiks nosolītas par simtiem tūkstošu ASV dolāru.