Kristapam Krievkalnam jauna dziesma par jautājumiem līdz Zemes malai

 
©Publicitātes foto

Komponista un aranžētāja Kristapa Krievkalna viens no jaunākajiem darbiem ir dziesma “Jautājumi līdz Zemes malai”, kuras mūzikas autore un izpildītāja Linda Ziemele, bet teksta - Jānis Zviedris. Šajā dziesmā var dzirdēt arī Kristapa balsi.

Dziesmas “Jautājumi līdz Zemes malai” video versijas pirmatskaņojums notiks pirmdien, 8. novembrī, “Dziesmu cikls 12+1” YouTube kanālā un “Facebook” profilā @Divpadsmitplusviens.

“Lai gan dziesmas teksts sākotnēji radās ar pilnīgi citu emocionālo nozīmi, tomēr šodienas situācija pasaulē aizvien vairāk norāda uz sabiedrības šķelšanos un norobežošanos vienam no otra. Katrs vēlas uzdot savus jautājumus līdz Zemes malai. Jautājums - darīt to vienam vai kopā ar kādu? Kādi esam viens otra ieskatā? Lai nāk apjausma, ka šis ir īstais brīdis pieņemt vienam otru kādi esam, un galvenais, - būt kopā līdz Zemes malai,” dziesmas saturisko nozīmi ieskicē tās teksta autors Jānis Zviedris.

Jaunā dziesma “Jautājumi līdz Zemes malai” ir no 2021. gada nogales lielā skaņdarba “Dziesmu cikls 12+1”, kura ietvaros top dziesmas par ikvienam saprotamām un tuvām emocijām. “Liriska, viegli uztveram mūzika, netraucēti ļauj aizplūst katram savās pārdomās un ieklausoties dziesmas vārdos, apturēt savas skrejošās domas. Šī dziesma ir dziesmu cikla ceturtais skaņdarbs, kas veltīts vēlmei būt vienotiem un pieņemošiem,” informē projekta komanda. “Dziesmu cikls ir par cilvēciskām emocijām, ko piedzīvojam gada griezumā. Gada jēdzienam jau var pieiet arī filozofiski. Gads jau nav tikai kalendārais gads, gads var būt arī katra individuālais, personīgais gads, kas aizsākas dzimšanas dienā. Vēl ir arī mācību gads un vai mācību gads ir tikai skolas laikā? Vai varbūt “mācību gads” kā terminu katrs pats varam izvēlēties ikvienā savā dzīves posmā.”