Par Latvijas Radio 5 programmas direktoru kļūs mūziķis Kārlis Kazāks

© Vladislavs Proškins / F64

No 15.novembra par Latvijas Radio 5 programmas direktoru kļūs mūziķis Kārlis Kazāks, informē Latvijas Radio sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pālēna.

Kazāka pienākumos no novembra vidus ietilps "pieci.lv" radiostacijas vadīšana un attīstības plānošana, kā arī komandas virzīšana jauniešu multimediju platformas uzdevumu īstenošanai.

Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere pauž gandarījumu par Kazāka pievienošanos Latvijas Radio kolektīvam. "Viņa profesionālā pieredze gan administratīvos amatos, gan radošajās nozarēs būs būtisks papildinājums Latvijas Radio 5 programmas attīstībā un īstās auditorijas sasniegšanā," pauž Dika-Bokmeldere.

"Latvijas Radio 5 kanāls savā ne tik ilgajā pastāvēšanas laikā ir izaudzis par vērtīgu papildinājumu Latvijas raidstaciju klāstam, un man ir patiess prieks, ka tagad varu iesaistīties kanāla tālākā izaugsmē. Latvijas Radio 5 jau līdz šim ir neskaitāmas reizes pierādījis, ka spēj ieviest Latvijas mediju vidē jaunas vēsmas un pacelt kopējo kvalitātes latiņu," uzsver Kazāks.

Stājoties jaunajā amatā un domājot par Latvijas Radio 5 - pieci.lv programmas attīstību, Kazāks uzskata, ka jāturpina dot iespēja ēterā izskanēt un attīstīties Latvijā radītai mūzikai, dzejai un citiem mākslas virzieniem, ne tikai atskaņojot svaigāko mūziku, bet arī informējot klausītājus par svarīgākajām kultūras dzīves norisēm. "Par konkrētām lietām, kuras paveikt jaunajā amatā, es labprātāk runāšu tad, kad būšu iepazinis esošo situāciju, bet viens ir skaidrs - es gribu uzsist uz pleca visiem, kuri Latvijas Radio 5 ir izveidojuši un izaudzējuši par to, kas tas jau ir tagad," norāda jaunais programmas direktors.

Kazāks savas radošās kompetences ir izpaudis mūzikas radīšanā un izpildīšanā, televīzijas raidījumu veidošanā un vadīšanā, tekstu veidošanā. Tāpat Kazāks no 2020.gada bijis arī Latvijas autoru biedrības "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras / Latvijas Autoru apvienības" (AKKA/LAA) Padomes prezidents, pārstāvot biedru intereses autortiesību jomā. Kazākam ir inženierzinātņu maģistra grāds, kas iegūts Rīgas Tehniskajā universitātē.

Latvijas Radio 5 programmas direktors izraudzīts atklāta konkursa kārtībā. Līdzšinējā raidstacijas programmas direktore Ilva Milzarāja amatu atstāja pēc pašas vēlēšanās šī gada septembrī.

Izklaide

Prieki Latvijas mūzikas vēstures cienītājiem un plašu kolekcionāriem - džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” laidusi klajā kvarteta 2R+2B jeb trompetista Gunāra Rozenberga, saksofonista Raimonda Raubiško, basista Borisa Banniha un bundzinieka Vladimira Boldireva uzstāšanās 1978. gada Tbilisi džeza festivālā ierakstu.